Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az, aki tönkretette az...

Ha az, aki tönkretette az iskolás éveidet folyamatos bántalmazással most odamenne hozzád az utcán, és bocsánatot kérne, te megbocsátanál?

Figyelt kérdés

Akár fizikálisan, akár verbálisan bántalmazott téged. Mondván, hogy most, hogy felnőttetek, nem úgy gondolja, és sajnálja.

Én mint egy olyan személy, akit évekig csúfoltak és bántottak az osztálytársai, nem tudom, mit tennék. Szerintem ezek mindenkiben mély nyomot hagynak, én legalábbis emlékszem szinte mindenre, és még most is kihatnak az életemre.


2014. aug. 17. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Én semmiképp nem bocsátanék meg mert nálam az ilyen dolgok nem tartoznak a hiba kategóriába. Akit normálisan nevelnek és megvan az alap szellemi szintje az alapból nem csinál ilyeneket tehát nem írható be hibának így semmiképp nem bocsátanék meg.
2014. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is volt egy ilyen lány aki általánosban érzelmileg zsarolt (sajnos korához képest ebben igencsak jó volt) és eléggé mély nyomott hagyott.


Ennek már 9 éve..


Pár éve prübált közeledni de akkor még annyira sértettnek éreztem magam h leráztam.


Mostmár nem keres az illető de nem is hiányzik.


Nem vagyok egy haragtartó típus de én nem tudnék őszintén bízni ebben az emberben mindig azt keresném mikor döf hátba..


De te tudod h mennyire őszite auz illető megbánása és h képes vagy-e elfelejteni a sérelmeket.

2014. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most sem haragszom rájuk. Az életemet én magam irányítom, a saját hiányosságaimért én vagyok a felelős, nem ők. Ettől függetlenül elkönyveltem magamban őket örök taplóknak, akikkel semmiféle kapcsolatot nem akarok kialakítani hátralevő életemben. Szóval megbocsátanék, bár kicsit furcsállnám, hogy rájuk olyan nagy hatással voltak a történtek, hogy még emlékeznek rá.
2014. aug. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez csak egy elméleti kérdés, ami most jutott eszembe. Valójában egyik se venné a fáradságot, hogy megtegye, de valószínű, hogy engem sem érdekelne, és otthagynám őket.
2014. aug. 17. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
1#! nem értelek! akkor ugye szerinted őket rosszul nevelték, és ezért lettek olyanok amilyenek? mert akkor pont azért kéne megbocsájtani, mert nem ők tehetnek róla, hogy ilyenek lettek! sőt tovább megyek.. gyerekként és kamaszként mindenki mindent másképpen gondol, és az igazi személyisége csak később alakul ki. Ígyhát ha felnőttként odajönne hozzám, hogy "sajnálja", akkor természetesen megbocsájtanék neki! Mert ahhoz, hogy felismerjük a hibáinkat és utána azt a másik szemébe nézve el is mondjuk és azért bocsánatot is kérjünk, ugyan úgy meg kell szenvedni! Mellesleg pedig kérdem én, ha nem bocsájtunk meg, akkor mi mivel vagyunk jobbak mint ők?!
2014. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4#

Persze valamennyire a szüleik is tehetnek róla de számomra ez nem kifogás főleg mivel azért egy 12+ éves "gyereknek" már lehetne egy kis szabad gondolkodása mert ha nincs akkor meglátszik az értelmi szint. Az meg hogy nem bocsájtok meg akkor nem vagyok különb az évszázad baroms*ga. Azért nem bocsájtok meg mert az élet nem ebből áll. Nem lehet valamit azzal elintézni hogy ó bocsi elbasztam de most bocsánatot kérek ez nem így működik és én a saját személyiségemről tudom hogy nem bocsájtok meg senkinek mert nálam nincs olyan hogy megbánás. Először kell normálisan gondolkodni ha akkor nem ment akkor magadra vess.

2014. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, hogy én nem ítélkezhetem senki felett, ugyis mindent visszakap az élettől. És az élet nem ebből áll? Miért akkor miből? Két okból vagyunk Emberek, az egyik mert hibázunk és a hibáinkat felismerjük és ezért bocsánatot kérünk, a másik pedig mert meg tudunk bocsájtani a másiknak! Szerintem nem egy nehéz egy őszintén hibáit megbánt embernek azt mondani, hogy "nincs semmi baj!" És ő 12 évesen volt hülye, míg Te akkor így felnőttként teszel ugyan olyan hibákat.
2014. aug. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De minek megbocsátani, ha a megbocsátás nem őszinte? Nem lehet valamire azt mondani, hogy nem baj, amikor igenis baj.
2014. aug. 18. 14:47
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem bocsátanék meg. Miért tenném? Ha nem tud elszámolni a lelkiismeretével, az az ő baja. Én nem fogom úgymond "feloldozni". Meg én sem érezném magam jobban tőle. Akkor meg minek?
2014. aug. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!