Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hova fajulnak már a mai...

Hova fajulnak már a mai általános iskolás korú gyerekek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom elhinni, hogy ez a menő a mai gyerekeknél.

Minap nézegetem a tesóm (13 éves) facebookos oldalát, s ismerőseit, akik szintén ennyi idősek.

A primitív és az alpári szó gyenge kifejezés azokra a gyerekekre. Fenyegetőznek egymás oldalain, leku*vázzák egymás anyját, s már a családjaik kiirtásánál tartanak.

A gyengébbeket csicskáztassák, kihasználják, megverik. Ha ellenáll, akkor megalázzák, lecsírázzák.

Emberek, hova tartunk?

A tesóm is inkább egy visszahúzódóbb típus, s volt rá alkalom, hogy bántalmazták.


Annyi információt még írok: én már felnőtt vagyok, s nem velük élek. Anyám és a nevelőapám egy lecsúszott, alkoholista emberek, akik nem állnak ki a saját gyerekeik mellett. Sosem tudom nekik megbocsájtani, hogy az én gyerek korom is tönkretették emiatt.


Viszont a kérdésem még mindig az, hogy miért fajul már így el a világ?

A szülők miért hagyják ezt?


2014. jan. 8. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%

Azért ne általánosíts. Nehezen tudom elhinni, hogy minden 13 éves ilyen lenne. Valószínű a tesód azért ilyen, mert anyád és a nevelőapád egy lecsúszott alkoholista, és nem azért, mert ez jellemző erre a korosztályra. Ha pedig a tesód ilyen lett a rossz nevelés következtében, akkor valószínű, hogy magához hasonló barátokat keres, mert a normális gyerekek nem barátkoznak vele.


Miért hagyják a szülők, és miért fajul idáig a világ? Valószínű azért, mert alkoholisták, nem foglalkoznak a gyerekkel jobb esetben, rosszabb esetben tönkreteszik a gyerekkorát, ahogy a tiedet is. Sajnos.

2014. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Dupla annyi vagyok, mint a tesód, rendes, normális szülőkkel, és engem is bántottak annak idején, csak élőben. El tudom képzelni, hogy ha lett volna facebook, akkor ott is b@$zogattak volna.
2014. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd, hogy neked nem voltak ilyen osztálytársaid. Az a különbség, hogy régen nem volt Facebook, így csak az iskolában ment az alázás, verés és társai. Akkor is volt minden osztályban néhány szemét gyerek, és néhány áldozattípus, akit az előbbiek kiszúrtak maguknak, és most is van.

Szomorú, de ez aztán tényleg nem mai jelenség.

2014. jan. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Ne általánosíts, nem minden tizenéves akarja kiírtani valakinek a családját…

Amúgy meg tré alakok mindig is voltak és lesznek is, mindek korban. Ha anno te tizenévesen nem találkoztál velük, akkor érezd magad szerencsésnek. De ettől még a te gyerekkorodban is voltak megalázott, megvert, kigúnyolt stb. fiatalok, csak épp nem az fb-n keresztül intézték az ilyesmit.

2014. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
vedd magadhoz a tesód, hogy lásson normális példát...
2014. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek.

Valamit nagyon félreértettél a kérdésből, ugyanis nem a kérdező húga ilyen amilyen, csak az ő oldalán át látta a kérdező a sok vele egykori gyerek durva kiírásait. A húga még alkoholista nem törődöm szülők mellett is normális, visszahúzódó.

Nem akarom a kérdezőt megvédeni, de valahol igaza van.

Abban igazatok van, hogy régen is voltak olyan diákok akik elnyomták a gyengébbeket, és voltak gyenge diákok akiket el lehetett nyomni. De függetlenül attól hogy nem volt facebook a régi időkben, mégsem voltunk ennyire durvák, nyersek mint a mai fiatalság.

Én soha semmi pénzért nem mertem volna a tanárt felpofozni, vagy olyan ordenáré stílusban trágárkodni amit a mai fiatalság simán megtesz. A buszon is égnek áll a hajam amikor minden második szó 10-14 évesek között csak káromkodás. Még az idősebb generációt sem tisztelik.

Ez bizony régen nem volt. Ha valaki régen ilyen stílusban beszélt volna vagy előadta volna magát egy tanárnak ahogy ma a legtöbb fiatal teszi a maga vérlázító módján, mi nem csak egy igazgatói val mentünk volna haza, de még otthon is kaptunk volna akkora pofont, hogy a fal adta volna a másikat.


Hogy mi lesz ebből? Ez csak rosszabb lesz. A mai fiatal generáció ha majd idősebb lesz, rettegni, félni fog az utánuk következő fiatal generációktól. Ők még kegyetlenebbek, durvábbak lesznek..(szerencsére én akkor már nem fogok élni)

2014. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Hogy miért hagyják? Tulajdonkép a ti esetetekhez hasonló, meg még attól cifrább dolgok miatt. Van ahol nincs idő a gyerekre, vannak önző, nemtörődöm emberek is és lássuk be a szellemi hanyatlás mára generációs probléma nálunk, nem csak a fiatalokat érinti. A média is jelentősen elferdíti a gyerekek erkölcsi értékrendjét és gyakran az ország vezetői sem mutatnak követendő példát. Én azért bizakodom, hogy a szülők többségére nem igazak ezek az elszomorító tények.
2014. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nem a fenét nem ez megy. Azért ilyenek ,mert birka szülőnek birka gyerek van.

A mai világban nem azért szülnek gyereket,hogy azt szeretetben neveljék ,hanem ,mert addig sem kell dolgozni menni, és amúgy is divat babakocsit tologatni az utcán.

Azt hiszik ,hogy ettől érettebbek lesznek.

Látok olyan példát a közvetlen környezetemben aki focihuligán volt ,mos gyereke van ,azt mondja megváltozott, mitől? A gyerek csapat indulót már tudja igaz, meg focista akar lenni, apu meg ugyanaz az agyatlan ember maradt. Az alapvető jellem nem változik. A gyerekek le vannak szar@va a szülőket jobban érdekli az aznapi pletyka ki kivel kamatyolt, kinek a kije a beosztott, mennyi a pénze,stb. Felszínes ,álszent, majomkodás, nem csoda ,hogy a gyerekek semmit sem tanulnak a szülőktől. Tisztelet a kevés kivételnek.

2014. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 12 éve voltam 13 éves és nekem is voltak ilyen osztálytársaim (nem volt cigány egyik sem). Annyira vicces volt, amikor az egyik gyerek behívta a szüleit beszélni az osztályfőnökkel, mert az egyik lány azt mondta, hogy megöleti őt is és a családját is és a lánynak rögtön nem volt akkora arca, hebegett-habogott, próbálta tagadni az egészet.
2014. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

1-es valóban félreértetted.


Nem az én tesóm az ilyen, hanem az ő oldalát nézegetve bukkantam rá erre.

S azt vettem észre, hogy a hátrányos helyzetű, rossz családból származó gyerekek a célpontok, mert az ő szüleik úgy sem mennek be az iskolába reklamálni.

Nem egyszer bántalmazták a testvérem is, lopásba bele akartak vinni, s mivel nem ment bele, megverték a WC-be.

Mit tett a rendőrség?Semmit. Még a bántalmazó gyerek anyja háborgott, hogy az ő gyereke nem olyan stb...rá következő hétre a nő másik gyereke a budiba meg akart erőszakolni egy kislányt.


S ez nem az általánosításról szól, hanem arról, hogy egyre több ilyen van, s nap, mint nap szembesülök vele.

Én 29 éves vagyok, de nem volt ilyen durva a helyzet. A tanároknak is jobban volt tekintélye.

2014. jan. 8. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!