Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit Jelent ha valaki Burokba...

Mit Jelent ha valaki Burokba születik?

Figyelt kérdés
Mert valahol olvastam, hogy szerencsésnek tartják azt aki burokba születik. Ilyesmi véleményekre lennék kiváncsi.
2008. aug. 6. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

A szülés megindulásakor a magzatburok megreped, és a magzatvíz elfolyik. Előfordulhat azonban, hogy a burok nem reped meg és az újszülött "burokban születik". Ezt általában szerencsés jelnek tartják, pedig veszélyes, mert, ha az így született magzatról nem fejtjük le gyorsan a burkot, az újszülött megfulladhat.

Mostanában ritka, mert a kórházakban mesterségesen repesztik meg a burkot, ha magától nem repedne meg.

2008. aug. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A burokban születést többnyire szerencsésnek tartották, a "burokban született" kifejezés ma már általánosan a szerencsés szinonimájaként használt"

"A burokban született gyermek megítélése nálunk sem egységes, az ilyen gyermek jövőjét illetően két, egymással ellentétes hiedelem él. Az egyik szerint a burokban született gyereket az egész életében a szerencse kíséri, egy másik elképzelés viszont pont a fordítottját állítja: aki burokban születik, kötélen fogja végezni."

"z utóbbi feltételezésnek ellentmond az a szélesebb körben ismert jövendölés, miszerint aki fejével burokban jön a világra, szerencsés, könnyű életre számíthat, és halálát nem fulladás - különösen nem vízbefúlás - fogja okozni. "

:D magyarán napjainkban a szerencsésnek ítélik meg

2008. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 19. században már valószínűleg a pozitív jelentése lehetett az általános, ugyanis Jókai Mór (1825-1904) Kelet királynéja c. elbeszélésében Maeon lovag a "Rajtam nem fog sem fegyver, sem átok. Én vagyok a hetedik gyermek, ki burokban született, engem férfi keze el nem ejthet." szavakat kiáltva száll szembe a rátámadó ellenséggel.
2008. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha jól tudom, régen sámánnak tartották azt, aki burokban és/vagy foggal született meg.:)
2008. aug. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tade ***** válasza:
Aki regen burokban, vagy foggal szuletett, azt taltosnak tartottak, mindaddig, amig ki nem tudodott, hogy foggal szuletett...ugyanis azt tartottak, hogyha titokban marad a csoda, akkor valik taltossa...
2008. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
"Burokban születni a legjobb dolog!" Böszörmény Gyula
2011. aug. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Egyed Judit válasza:
ÉN BUROKBAN SZÜLETTEM!1949-BEN.Biza, szerencse, h. életben maradtam, mert a fulladásveszély nagy ilyenkor.Nagyon szerencsésnek tartom magam, egész életemben végigkísért.Nem a kipárnázott élet, hanem a megmenekülés!!!És végül a boldogulás!!!És nagyon érzékeny vagyok a megérzéseim nagyon erősek és jók. Hát ennyit egy TANÚ-tól. Ma már ritka, mert repesztik a burkot pont a full.veszély miatt.
2014. jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!