Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon csak én gondolom ezt?

Vajon csak én gondolom ezt?

Figyelt kérdés

Üdv! Sokak számára a következő sorok igen elvontak lehetnek, de nekem ez a saját véleményem.

17/F VAGYOK

Pestre járok gimnáziumba.Az elmúlt évben egy dolog nem hagy nyugodni. Az, hogy rendszeresen tapasztalom azt ,hogy a tanárok / a többi emberek lenézik a műveletlen diákokat, akik nem járnak operába, és nem olvasnak sokat vagy pl. azokat az embereket akiknek nincs magas iskolázottságuk tehát valamilyen szakmában tanulnak. Ez nekem nagyon fura, és oylkor rosszul is esik. Szüleimnek nincsenek érettségiéi, mivel az ő szülői hátterük nem biztosíthatta nekik ezt anno. Szeretik a szakmájukat, és nekem is tetszik. Többre tartok egy hétvégét amikor kint dolgozunk a kertben vagy valami újjat csinálunk , mint hogy opoerába járjak, vagy Shakespeare, Moliere vagy Tolsztoj könyveket olvassak.Sokan néznek rám csúnyán azért is , mert hogy jelenlegi helyzetek szerint nem szeretnék menni egyetemre. Szüleim pedig támogatnak, de én sokkal többre értékelek egy tisztességes szakmát.

Tehát sokan támadnak ezért, de én meg nem szeretem azt , amikor valaki dicsekszik a vezetékneve y végződésével (nemesi) vagy aki értelmiségi.



2014. aug. 19. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét eset annak a bizonyos lónak a két túlsó oldala. Az érettségihez nem tudom, milyen szülői háttér kell, azt hiszem, a gimnáziumok nem voltak fizetősek sosem. Édesanyám elérettségizett, egyetemre ment (az osztályból egyedül), úgy, hogy nagymamám egyedül nevelte.


Én speciel senkit nem nézek le azért, mert azt csinálja, amit szeret. Ha téged az tesz boldoggá, hogy a kertben dolgozol, akkor csináld azt, ne érdekeljen, mások mit mondanak. De kicsit úgy érzem, hogy ez a dolog a szüleid nevelése miatt van benned.


Nem nézem le a kétkezi munkásokat, nem gondolom úgy, hogy alattam állnak, de tisztában vagyok vele, hogy a munkám eszmei értéke több az övékénél.


Ilyenkor mindig jönnek az emberek felháborodva, hogy "persze, ha nem lennének, ki kapálná meg a krumplit és ki építené fel a házat?" Ez teljesen igaz, de én valószínűleg egy hét alatt belejönnék a krumplikapálásba meg a téglapakolásba, de ő nem biztos, hogy egy hét alatt megtanulná azt, amihez nekem 5 év kellett.


Minden sztereotípiának van alapja. Nem szeretjük őket, mert tömegeket vonnak egy kalap alá és durván általánosítanak, de nem hiába alakultak ki. Az alacsonyabb végzettségűek körében jellemzően alacsonyabb az igény a kultúrára is.


Gyűlölök operába járni és nem szeretem a klasszikus írókat, de ez nem kultúra, hanem inkább urizálás, sznobkodás. Az emberek 60%-a elmegy az operába, aztán semmit sem ért belőle, de drága a jegy és megmutathatta, hogy van neki. Vagy elolvassa a Tartuffe-öt, meg az Othellót, meg az Anna Kareninát, és utána azt gondolja magáról, hogy milyen művelt. Nem erről kell példát venni.


De attól még, hogy az embernek nincs érettségije vagy diplomája, egy jó krimit vagy romantikus regényt is bármikor elolvashat. Néha megnézhet klasszikusabb filmeket vagy művészfilmeket is, nem csak a szappanoperákat. Érted?


Az, hogy egyetemre akarsz-e menni, a te döntésed. Annyit azért megjegyeznék, hogy én 1 évet halasztottam az egyetemen, az alatt dolgoztam. Nagyon a diplomásoknak áll a világ, érettségivel vagy akár OKJ-vel elhelyezkedni durván nehéz.


Mondjuk én inkább szellemi munkát kerestem, gondolom nálad ez másként lesz, ott meg nincs tapasztalatom.

2014. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!