Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány éves kortól szabad...

Hány éves kortól szabad megnézni a Szelíd motorosok című filmet vagy beat költészetet olvasni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 17 voltam, mikor megnéztem, s már gyerekkoromban hallottam ahogy a szüelim Doorst és más korabeli muzsikát hallgatnak, de szerintem ez egynénfüggő. Aki nem érti 18-20 éves korában, az később sem fogja.
2014. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hallottam olyan híreket, miszerint a film arra nevel, hogy ezt az életformát éljük: szex, drog és tagadjuk meg a szüleinket. Nevel?
2014. aug. 19. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Akinek csak ennyi jön le a filmből az elég egyszerű életforma lehet. De javaslom, nézd meg aztán majd eldöntöd, igaza van-e.
2014. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezek csak híresztelések, itt nem az én véleményemet írtam le. Holnap írok majd választ ezzel kapcsolatban amint megnéztem.
2014. aug. 19. 20:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha nem bánod rákérdeznék számodra mit jelentett akkor a film?
2014. aug. 19. 20:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem bonyolítom túl: szabadság.

De az is találó, ami anno azt hiszem a borítóra volt írva: "Egy férfi elindult megkeresni Amerikát, de nem találta sehol..."

2014. aug. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bármikor meg lehet nézni, akárcsak a Hairt.

Mondjuk 13 évesen nem fogják megérteni valószínűleg, de ártani nem árt.

Szabadság, egyediség, önkifejezés, önmegvalósítás.

Erre kell nevelni a gyerekeket.

2014. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem egyértelműen a kábítószer élvezetéről szól ez a film. Lehetett egyfajta menekülési útvonal is kifelé a társadalomból és másként élni, a lélekhangokra figyelni. Egész életünkben úton vagyunk, keresünk, megyünk soha meg nem állunk. Rohanunk valami felé, amiről még mi sem tudunk. Talán egy ismeretlen cél? A Szelíd motorosok számomra három ember menekülése, útkeresése, magunk visszaálmodása valamibe, ami már rég letűnt.

A leggyönyörűbb részek a filmben, amikor száguldanak a motorra és közben kinyílik egész Amerika és valahogy eggyé válunk a mindenséggel. Fantasztikus zenék közben az individuum, egyéni szabadság keresése közben álmodva a devalválódott értékekről. (szabadság, barátság, egyenlőség, testvériség, önfeláldozás). Az illúziók széthullanak, ezért ki kell találni az életnek egyfajta értelmezési horizontját, amelyben magunkat meglelhetjük. Ha kiszakadunk a polgári életmód által nyújtott keretekből akkor megtalálhatjuk a boldogságot. Ha a belső hangjainkra figyelünk személyiségfejlődés különböző stációin megyünk át. Dennis Hopper, Peter Fonda, Jack Nicholson nem gondolkodnak soha a fejlődésem. Akartál te valaha más lenni? Soha mindig ilyen voltam mondja egyik jelenetben Dennis Hopper. Gyermeki naivitással lépnek az útra és nem tudatosan próbálják önmagukat keresni az úton, ahol várja őket a boldogsággal keveredett ürességérzés, a nihil. Mégis tudtak egyfajta életvitelt kiépíteni, ami szabadságot adott nekik. A droghasználat számomra egy mellékszál. Nem mellesleg határozottan elutasítom az ilyen anyagok bármilyen használatát még a kipróbálás szintjéig is.

Persze sokan azon a véleményen vannak miszerint a Doors vagy a rock hallgatása, beat költészet magával viszi azt is, hogy ezekkel valamilyen mértékben éljünk. Szerintem nagyon nem de ez szubjektív.

A film megnézése után egyelőre ezek a gondolatok cikáznak a fejemben.

2014. aug. 20. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!