Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha én semmilyen káros szenvedé...

Ha én semmilyen káros szenvedélynek nem hódolok attól még érezhetek azonosulást a hippikkel vagy inkább beat korszakkal?

Figyelt kérdés
Ami nekem inkább ebből az egészből lejön az a make love not war, amit szinte az összes rock idol magába szívott. Ha ma ehhez a fajta szeretethez visszanyúlnánk gyűlölködés helyett akkor minden más lenne itt. Bár egyik ismerősöm szerint ez az egész szeretet, szerelem dolog egy hamis illúzió volt. Mégis oly sokat kaptunk fantasztikus zenészektől. Gondolati-érzelmi világuk és az egész filozófiájuk állhat közel hozzám. Amikor először hallottam a dalokat még nem a szöveg oldaláról közelítettem meg. A textusok utána kezdtek egyre többet jelenteni, sőt pszichológia mélységűek és új ajtókat nyit meg bennünk. Ezt is jelentette számomra a hippi kultúra vagy később beat.
2014. ápr. 6. 15:46
 1/5 anonim válasza:
Szerintem attól hogy nem drogozol még simán átérezheted a hippi stílust :) Akár az öltözködéseddel is kifejezheted ezt (színes, elütő ruhák, sok kiegésítő, a fejedre hajpánt, piece jelek stb de ne legyen cigányos) Ők se voltak tökéletesek, az igaz. De a mondanivaló (ne legyen háború stb) örök :)
2014. ápr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is. Valamint ha már Csehov használta a drámaiatlan dráma kifejezést akkor most én is élnék azzal zeneietlen zene a techno, drum and bass, rave, house, acid nem tudom én micsodák, rap. Hiába születtem bele ebbe a korba, mégis mint nagy romantikus visszavágyódom más korokba.
2014. ápr. 12. 17:37
 3/5 Árpi4 ***** válasza:
Isten áldjon meg, hogy így érzel ! A beat-korszak nagy vesztesei vagyunk mind. Ugyanis akkor voltak zenék, és egyéniségek. Én pl. vagy 2 éves voltam, amikor Rita Pavone befutott. Még is őt szeretem, és a Beatlest, és a kortársait. Sajnos, ha egy társadalomnak nincsenek emberileg mondani valói, akkor a zene is tartalmatlan. A múzsák csak akkór szólnak, ha van miről dalolni, mint például a szerelemről, s te szerencsés vagy , ha mindezt át tudod érezni. A többieket sajnálom... Viszont a kábítószer, az alkoholizmus, csak szükségtelen jelenségek voltak azokban az időkben...
2014. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mégis sokan a kábítószer élvezettel kapcsolják össze ezt a zenét, holott sokkal mélyebb mondanivalójuk van. Sajnos azonban mégis sok dokumentumfilm látott napvilágot Jim Morrisonról, mégis jelentős részük arra élezi ki az egészt, mennyire volt a művész az alkohol és a kábítószer rabja. Miért nem az vizsgálják milyen költő volt? Mit akart mondani a soraival? Egy menekülés, fájdalmas jajkiáltások, transzcendentális szintek megtapasztalása, a rejtett ajtók kinyitása, sámánizmus, régi kultúrák, költők életművének magunkba szívása és beemelése a sajátunkba. Jim Morrison esetében a sajátjába.

Fájdalmas jajkiáltások és üvöltések már nincsenek, de elvezettek mindmáig, gyógyítottak, tápláltak, új utakra vezettek. Ebben az érában, amikor a kultúra összeomlott költők, zenészek más korból, más országból dalokon keresztül átkiabálnak nekünk, vezetnek minket az önmegismerés útján.

Talán még túl fiatal vagyok ahhoz, hogy ilyen sorokat írjak, de mégis látva azt, ami itt folyik kiszakad belőlem a fájdalom és jajkiáltás. Nem tudok törődni a trenddel és a divattal. Hiába járt el az idő fölöttük, De Hobo vagy Deák Bill Gyula még ma is zene, sőt az előbbi művészetével nekem hihetetlen, verbálisan kifejezhetetlen gondolatokat adott. Ez a fajta gondolkodásmód, művészet iránti fogékonyság már csak kevés emberben van meg, de át kell menteni.

2014. ápr. 15. 01:36
 5/5 anonim válasza:

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni hogy a rap is egy értékes, tartalmas műfaj, csak mostanság kezd lealacsonyodni. Vannak akiknek a témája csak annyi "huu de raj vagyok, jobb vagyok mint te". De

vannak (plDeniz) akiknek tényleg van fontos mondanivalòja.

2014. ápr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!