Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogokban jártas vendéglátósok...

Jogokban jártas vendéglátósok vagy egyéb jogi szakértők válaszát várom! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy vendég, aki fizetés nélkül távozott. Nálunk a ház szabálya a következő: amíg a számláját nem rendezi, nem fogyaszthat, és más sem kérhet neki (ha kérhetne, kijátszható lenne az első szabály: odaadja másnak a pénzt, kérj nekem egy sört, én nem kérhetek).

Mi van akkor, ha a vendég továbbra is bejár, és nem foglalkozik ezzel? Mi van akkor, ha pofátlanul kijátsszák a pultost, ugyanis egy erős napon nem tud figyelni arra, hogy van-e előtte ital?

Kitiltani nem hiszem, hogy lehet, mi van, ha bejön, és továbbra sem foglalkozik vele? A kitiltást sem lehet hivatalossá tenni...

A kérdésem az lenne, hogy van-e bármilyen jogszabály, ami védi a vendéglátósokat ilyen esetben?

Ti, tulajdonosok, hogyan oldjátok meg az ilyen konfliktusokat?



2014. aug. 26. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell neki piát adni, nem tudom ebben mi olyan bonyolult...
2014. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fel kell jelenteni, és rögtön polgári jogi (kártérítési) igényt is előterjeszteni.


Többet nem fogjátok látni, garantáltan. :)

2014. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 intrepid ***** válasza:
100%
Ha bemegy a vendéglőbe, fennhangon, hogy mindenki hallja, szólni neki, hogy amíg a tartozását nem rendezi, addig maradjon kint. Lehetőleg, ha tudjátok a nevét, néven szólítani. Hamar elszokna onnan, és ez cél nem? Vagy inkább kifizetné a számlát, amivel ellógott. Utána is csak úgy kaphasson italt, ha előre fizet. Ebből tanulna a többi olyan "vendég" is, aki ilyesmin töri a fejét.
2014. aug. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves első: nyilván közöd sincs a vendéglátáshoz, ha lenne tudnád, hogy ez nem ilyen egyszerű...

Köszönöm a másik 2 választ, de várom a további véleményeket!

Most nem kapott inni, úgy ment el, hogy ezt még megbánjuk..

Kiszámíthatatlan, nem tudom, mit várhatunk tőle...

2014. aug. 26. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:

"Kedves első: nyilván közöd sincs a vendéglátáshoz, ha lenne tudnád, hogy ez nem ilyen egyszerű... "


Első vagyok, egy kocsmám van. És még mindig nem értem miért nem lehetséges nem kiszolgálni.


Bár az én kocsmámba aki nem fizet az be sem jöhet.

Ha ilyen nyuszi vagy hogy hagyod hogy ingyen igyanak nálad akkor így is úgy is csődbe mész...

2014. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tényleg örülök, hogy vannak még olyan helyek, ahol ez az íratlan szabály működik.

Tényleg érdekel: mit teszel, ha egyszer mégis leül és kérnek neki? És további felszólítások ellenére sem hajlandó távozni?

Nem nyuszi vagyok, csak érdekel, hogy hogyan védhetem be magam, illetve hogyan lehet esetleg hivatalossá tenni a kitiltást?

2014. aug. 26. 18:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért kell korrektnek lenni egy NEM FIZETŐ vendéggel.
2014. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem korrektségről van szó.

Amikor ez az ember bejön 5-6 másik olyan emberrel, akik összesen 100 évet ültek, kifejezetten az ő hívására érkeznek, és gátlástalanul és provokatív módon kérnek neki, valahogy nem hiszem, hogy te a szemébe mondanád bármelyik többszörös gyilkosnak (többek között rendőrgyilkosnak), hogy ez meg ez nem ihat... vagy nem???

2014. aug. 26. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem vagyok gondolatolvasó. Nem volt itt eddig szó semmiféle olyan dolgokról, mint 5-6 ember, többszörösen elítéltek, rendőrgyilkos...


Egy emberről írtál, aki nem fizet, és az ismerőseivel kéreti a piát. Kb. úgy esett le eddig mindenkinek, hogy Sanyi nem fizet, de Józsi, Béla meg Laci néha kér neki egy sört. A "Fekete Seregről" nem volt szó.


Egyébként így meg viccesebb a helyzet, mert szerinted ezeket az embereket mennyire érdekli a jog? Pont leszarják, ha Téged, mint vendéglátóst jogszabályok védenek adott esetben (de el nem tudom képzelni, hogy ezek milyen alapon lehetnek, ha egyáltalán léteznek ilyenek). Valakinek itt bátornak kell lenni, és egyszerűen megtagadni a kiszolgálást, adott esetben elzavarni őket a zivataros pi.csába.

2014. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozz a Tolvajkergetőknél, írj nekik egy e-mailt, ők mit javasolnak. Jogszabályokban igen jártasak.
2014. aug. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!