Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németországban felnőtt, saját...

Németországban felnőtt, saját magyar kultúrája felé érdeklődő kisiskolás fiúnak milyen magyar könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Kisfiam kezdetektől fogva Németországban élt, de magyarul is tud természetesen. Kicsi kora óta úgy nevelem, hogy ne forduljon el a magyar kultúránktól, így nem a nyugati Spongyabob típusú, hanem a magyar Futrinka utca és A nagy ho ho ho horgász meséken nevelkedett. Megnézte az István, a királyt is (magától) és nagyon tetszett neki.

Azonban jó lenne ha rá lehetne szoktatni az olvasásra, azonban a német műveket nem szereti. Érti, hogy mit ír, de, hogy mi az értelme, mit is akar vele nem, de amikor magyar népmeséket meséltem neki, nagyon tetszett neki.

Milyen ifjúsági magyar regényt adhatnék neki, ami nem riasztja el az olvasástól?


2014. aug. 26. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Ha 10 elmúlt akkor szerintem a Pál utcai fiúkat mindenképp.
2014. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora a gyerek? Ha kisebb akkor Janikovszky Éva és Varró Dani, Lázár Ervin, Móra Ferenc, Bartos Erik, könyveket tudom ajánlani. Nagyobbnak Karinthy, Fekete István, még nagyobbnak Örkény műveket.
2014. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bodrogi Szilvia válasza:
100%

Ajánlom figyelmedbe a következô webshopot. Itt tudsz magyar könyveket vásárolni.

Rengeteg ifjúsági könyvet találsz itt.


www.buchstube.eshop.t-online.de

2016. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tamási Áron

Ábel a rengetegben

2016. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!