Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondjatok híres Magyarokat a...

Mondjatok híres Magyarokat a világból? Ki, hol, mit? Pl. : Csúpo Gábor, USA, Klasky Csupo animációs filmstúdió megalapítója. Neumann János, USA, számítógép. Stb.

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teller Ede... most nincs kedvem a wikiről bemásolni, de ő is híres magyar tudós volt külföldön.

Szent György Albert... nem tudom merre járt amikor hajózni volt, de ő jött rá hogy bizonyos 'c-vitamin'.... a nobel díjjal biztos nem volt népszerűtlen a világban...

ha nem ismernéd az oldalt:

[link]

2010. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem ismertem ezt az oldalt, de azért tíznél biztosan többen vannak. Nem muszáj Nobel díjasnak lennie.
2010. jan. 16. 20:37
 3/8 anonim válasza:
55%
Lugosi Béla - legjobb színész, aki valaha élt (Drakula)
2010. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Történelmi személyiségek és sportolók felsorolásába nem fogok belekezdeni, mivel egyrészt vannak jópáran, másrészt pedig biztosan kihagynék fontos neveket.


Inkább mondok egy oly nevet, akit a kemény zenék rajongói (black/death metal) világszerte ismernek és elismernek.

Csihar Attila - black metal

2010. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Puskas Ocsi bacsi- ahol eddigi eletemben jartam meg nem volt olyan orszag ahol nem ismertek volna...

Papp Laci - eleg hires

Petofi Sandor - ha jol emlekszem a legtobb verset forditottak idegenylevre, magyar koltok kozul (ha hulyeseget mondtam javitsatok ki!)

Attila, a hun :) meg Afrikaban is ismerik :)

Matyas kiraly

Most igy ennyi jutott eszembe...majd ha meg tobb akkor irok :)

2010. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...aki meg eszembe jutott:

Soros Gyorgy

Kerry Katona - Girls Aloud

Andy Vajna

2010. jan. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kertész Mihály - Michael Curtiz

Zsigmond Vilmos

Kovács László

Gábor Zsazsa - Még Al Bundy is megemlítette :)

Nicolas Sarkozy

és még sokan mások, sok-sok területről. A magyarok elég pengék :).


ui.: talán a Mystery Gang is lassan ide sorolható.

2010. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Robert Capa

George Cukor

Tony Curtis

Joe Eszterhas

Peter Falk

William Fox

Tom Lantos

Pulitzer József

Moholy Nagy László

Charles Simonyi

Szeles Mónika

Szilárd Leó

Wigner Jenő

Zukor Adolf

Galamb József

Antal Nimród

Rengeteg magyar származású van még pl:Calvin Klein, Mark Spitz, Goldie Hawn, Kesha, Bruno Mars,

2014. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!