Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Rendőrség - mint fegyveres...

A Rendőrség - mint fegyveres testület - minden alkalmazottjának esküt kell tennie?

Figyelt kérdés

Ha igen, ugyanolyan esküt mindenkinek, pl. egy irodai dolgozónak, adminisztrátornak, helyszínelő fotósnak is, mint azoknak, akik konkrét fegyveres szolgálatot hajtanak végre?


Örülnék, ha olyan válaszolna, aki ilyen munkakörben már dolgozott, vagy dolgozik, esetleg pontosan tudja a választ.

Az eskü mire vonatkozik (nagy vonalakban)?



2014. szept. 7. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

A rendőr esküt tesz, a többi nem.


A rendőri eskü szövege

Én, (…) a Magyar Köztársaság (szerv megnevezése) tagja esküszöm, hogy a Magyar Köztársaság alkotmányához, törvényeihez és más jogszabályaihoz híven, becsületesen teljesítem kötelességemet. Elöljáróim és feljebbvalóim parancsainak engedelmeskedem.

Esküszöm, hogy hazám alkotmányos és törvényes rendjét, nemzetünk biztonságát, ha kell, életem kockáztatásával is hűségesen megvédem. Mindenkor az állampolgári jogok érvényesítését tartom szem előtt, és a nép érdekeinek megfelelően járok el.

Esküszöm, hogy elöljáróimat, munkatársaimat megvédem, fegyveremet, felszerelésemet megóvom.

A szolgálati ismereteket elsajátítom. A rendet és fegyelmet minden törvényes eszközzel fenntartom. Alárendeltjeimről a legjobb tudásom szerint gondoskodom, őket öntudatos hazafiakká, a népek kölcsönös tiszteletére nevelem. Minden erőmmel, törekvésemmel, tudásommal a Magyar Köztársaság fejlődését szolgálom.

Az állam- és szolgálati titkot híven megtartom. Szolgálatban és szolgálaton kívül példamutatóan viselkedem.



[link]

2014. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Te első kézből tudod?
2014. szept. 7. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!