Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok a californiai...

Mit szóltok a californiai semleges nemű öltözőkhöz és wc-khez, amiket elkezdenek kiépíteni az egyetemeken?

Figyelt kérdés

nemrég olvastam, hogy megszületett a döntés, és minden egyetemen "az egészségesek védelmében" bevezetik a semleges wc-ket és öltözőket, csak némi csúsztatás azért van a cikkben, mert először azt írja, hogy "a transzneműeknek", majd aztán arra hivatkozik, hogy "mert így barátságosabb és elfogadóbb lesz a melegek, leszbikusok és bisexek számára".

na és akkor én most összezavarodtam.

Egy meleg vagy egy bisex mióta transznemű is egyúttal? Ezek tényleg ennyire lángelmék? Vagy csak a magyar cikk tette hozzá ezt a fantasztikus meglátást?


Mit gondoltok amúgy? tényleg jobb lesz mindenki számára, ha a melegeknek lesz külön "semleges" wc-jük? Én igazából azt se tudom, mit gondoljak ...


És aki biszex, azt erőszakkal csakis abba kényszerítik? vagy hogy megy ez? Na meg honnan tudják biztosra, hogy biszex vki?

Rengeteg dolgot nem értek én ebben most.

Ti?



2014. okt. 2. 20:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, csak az egy férőhelyes mosdókhoz nyúlnak, azokat teszik nemsemlegessé. Majd később utána nézek, miről is van pontosan szó.
2014. okt. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Engem igazából nem nagyon érdekel. Mindig elcsodálkozom rajta, mekkora hűhót csapnak a társadalom egészen elenyésző részét kitevő "mások" körül, és még mindig várom, hogy végre elismerjék a lábfetisisztákat is, mint egy szexuális irányzatot, az ő másféle igényeikkel.
2014. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Semleges nemű öltözőknek, mosdóknak akkor van értelme, ha semleges neműek számára készülnek nem?

Én örülök, hogy végre ezt is észrevette a társadalom, hogy létezünk.

Magyarországon még egy teljességgel láthatatlan kisebbség vagyunk, de Nyugaton már szerencsére történik valami.


Amúgy mi ez, hogy mit szóltok hozzá? Normális ember örül ha más emberek élete könnyebb, jobb lesz nem?

2014. okt. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%

"Mit gondoltok amúgy? tényleg jobb lesz mindenki számára, ha a melegeknek lesz külön "semleges" wc-jük?"


Én melegként egyáltalán nem támogatom. Az öltözőben tök jó kukkolni a csomó jó testű pasit.

2014. okt. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni a cikket?
2014. okt. 3. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem felesleges.

Amikor én nemet változtattam, és a folyamat hossza miatt éppen a két nem közti "köztes állapotban" voltam, akkor sem volt szükségem rá. Abba a vécébe mentem be egyszerűen, amelyik nemhez (még és már) közelebb állt az állapotom. Mindenféle felesleges feltűnősködés nélkül.

2014. okt. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

de én is pont azt mondom h sztem egy emeletes baromság, hiszen ezzel nem az elfogadást teszik könnyebbé, hanem pont a kirekesztést teszik kb kötelezővé. most nem?


Azt tudom h nálunk is voltak amúgy ilyen gondolatok h sportlétesítményekben kellene semlegesnemű öltöző, merthogy idézem, ez volt az indok: "az egészséges heteró fiúközösséget nem lehet bele kényszeríteni abba a kellemetlen helyzetbe, hogy más társaikkal együtt kelljen tusolni, öltözni, hiszen nyilvánvaló, hogy ilyen körülmények között nem lehet felszabadultan és minden energiával a sportolásra koncentrálni."


Na puffff, ez nemtom megjelent-e bárhol, de mindenesetre volt róla szó konferenciákon és én akkor is csak lestem h mi van, és azzal jöttek h mert így a melegek is esélyt kapnának a sportra (mert szerintük a sport ugye nem nekik való, hiszen azért az mégis egy férfias dolog), de azért az mégse járja, hogy a heteró fiúk emiatt meg kellemetlenül érezzék magukat és ne merjenek nyugodtan tusolni se.


Szal vannak itt érdekes álláspontok, de sztem egy vicc :D

2014. okt. 3. 07:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"az egészséges heteró fiúközösséget nem lehet bele kényszeríteni abba a kellemetlen helyzetbe"


1.) Ehhez az kéne, hogy a melegek fel merjék vállalni azt, hogy melegek. Különben semmi értelme a másik öltözőnek. Csak a hülye használná, mert itt őrültség vállalni az igazságot.

Egyébként valószínűleg már mindenki vetkőzőtt homoszexuális előtt, csak nem tudta, hogy az illető az.


2.) Ha a hetero náthás, akkor neki is a semlegesbe kell mennie, mert "nem egészséges"?


3.) A lányokra senki sem gondol?


"nem lehet felszabadultan és minden energiával a sportolásra koncentrálni."


Bezzeg ha arról lenne szó, hogy nőknek kell vetkőzniűk előttük, már csorgatnák a nyálukat. Undorító egyes heteroktól ez a felsőbbrendűségesdi, hímsoviniszta baromság.

+Miért gondolják, hogy a melegek azért vannak ott, hogy a pucérságukat csodálják? Ha egyszer ő is sportolni ment, akkor sportolni akar.


"így a melegek is esélyt kapnának a sportra"


Egy csomó meleg sportol így is. Az, hogy nem tud róla a nyilvánosság, csak egy dolog.


"mert szerintük a sport ugye nem nekik való, hiszen azért az mégis egy férfias dolog"


Azért meleg valaki mert a saját neméhez vonzódik. Értelemszerűen egy meleg férfit a férfiasság fogja jobban vonzani.

De valószínűleg akkor a nők sem szoktak sportolni...

Egyáltalán mi köze ennek a sporthoz?


Szerintem, ha tényleg volt ilyen, a legközelebbi konferencián jobb lesz, ha az agybeültetésüket tárgyalják meg, mert ez tragédia.

2014. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anizotropikus ***** válasza:

Eszemben sincs belemenni parttalan vitába bárkivel aki nem szakember.

Egy link erről (Gender) : [link]

2014. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez nem gyűlölet beszéd amit ezek a csuhások előadnak? Vagy az egyházaknak mindent lehet?

Neked mondják meg szekták, hogy helyes élni, de mások azért még gondolkodhatnak.

(Miféle szakemberekről beszélsz? Ezek a szürke eminenciások csak az egyház hatalmát képviselek. Nem a valóságot, erkölcsöt vagy bármi mást.)

2014. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!