Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondolnak az emberek a...

Mit gondolnak az emberek a semleges nemű emberekről? És vannak rajtam kívül itt ilyenek?

Figyelt kérdés

Itt nem biológia semlegességről, hanem belső identitásról van szó. Olyan emberek akik nem érzik magukat sem nőnek, sem férfinak. Kétneműnek, semlegesnek, nem nélkülinek, stb.

A "szakállás nő" és hasonló dolgokat hanyagoljátok, teljesen másról van szó.



#queer #androgün #kétnemű #semleges nemű
2014. jún. 25. 12:06
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem csak aszexuális vagy. Van ilyen.
2014. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Az aszexualitás szexuális orientáció, vagyis annak hiánya.

Itt nemi identitásról van szó, totálisan más dolog.

(Egyébként nem vagyok aszexuális.)

2014. jún. 25. 12:18
 3/36 anonim ***** válasza:
62%
Az a baj, a nemiség valójában csak egyszerű biológiai tény, lelki értelemben nincsenek nemek, csak szerepek, amelyek részben a biológiai nemből fakadnak, részben a kulturális hatásból. Két eltérő kultúrában egészen más nemi szerepek lehetnek. Innentől kezdve semmi értelme annak, hogy te semleges neműnek vallod magad, vagy csak adott társadalmi kontextusban értelmezhető.
2014. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
11%
Mi az a nemi identitás? A nemiség biológiailag meghatározott, nem választás kérdése.
2014. jún. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
15%

Azt tisztáztuk hogy nem anatómiai kérdésről van szó.


Ha az ellenkező neműhöz vonzódsz, az heteroszexuális.

Ha azonos nemhez vonzódsz, az homoszexuális.

Ha mindkét nemhez vonzódsz, az biszexuális.

Ha egyik nemhez sem vonzódsz, az aszexuális.

Viszont ezek mind nemi identitások.


Viszont ha sem bioógiai, sem identitásbeli a kérdés, akkor mégis mi a frász a kérdés?

2014. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
92%

5:

3-as vagyok, és én is kételkedek, de itt nagyot tévedsz, mert amiket felsorolsz, azok nem nemi identitások, hanem nemi orientációk, ami azt jelenti, hogy melyik nemhez vonzódik. A nemi identitás meg azt jelenti, hogy melyik nemhez tartozónak érzi magát. Lehet pl. olyan transzvesztita, akinek a neme férfi, nőnek érzi magát, és a nőkhöz vonzódik. Akkor ő heteroszexuális férfi, de a nemi identitása nő.

2014. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
7%
#6,az ilyennel már komoly gondok vannak.
2014. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
13%

Én kicsit rosszul vagyok ettől a hülyeségektől.

Az rendben van, hogy valaki meleg.

Az is, hogy travi.

De ez a semleges marhaság már kicsit feltűnési viszketegség vagy szimplán nincs rendben bent valami az agyában és inkább visszavonulót fúj.

2014. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon sok zavaros dolgot mondtatok, 5-ös teljesen összekeverted a dolgokat.

Tisztában vagyok vele kikhez vonzódok, de nem az a kérdés, ez lényegtelen most.

Biológiai szempontok nem fontosak az identitásnál, akármilyen testben élhet akármilyen nemű ember.

Mivel ebben a társadalomban élünk, ehhez is viszonyítva kell magunkat definiálni, de ez sem elsődleges.

Én nagyon sokáig küzdöttem ezzel a belső diszharmóniával, de így nem nélküliként jól érzem magam.

Minden elvárást, kritériumot elutasítok a nemi szerepeket illetően, így ez vagyok én.

2014. jún. 25. 12:56
 10/36 anonim ***** válasza:
22%

"Én nagyon sokáig küzdöttem ezzel a belső diszharmóniával, de így nem nélküliként jól érzem magam."


De ez a nem nélküliség csak a képzetedben létezik, a valóságban férfi vagy nő vagy. Ha valaki alacsony, hiába gondolja magát két méteresnek, attól még alacsony marad. Ugyanezt más tulajdonságokkal is el lehet játszani, a végeredmény mindig ez lesz.

2014. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!