Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adomány gyűjtés Haiti-nek,...

Adomány gyűjtés Haiti-nek, szerintetek?

Figyelt kérdés

Egész Magyarország megmozudlt, több mint 42 millio ft gyűlt össze a telefonos adománygyűjstésből, még a mi iskolánk is szervez adomány gyűjtő koncertet. Én nevetségesnek tartom ezt az egészet!! Hirtelen milyen falkapott lett ez az adományozás, segítsunk a Haitin lévő szerencsétleneket, de a Budapest rászorulokon ki segít??? Borzasztó ami Prote-au-Prince-ba van, nagyon sajnálom őket, de mért van az hogy az emberek az egzotiskus szigeten lévőknek szívesen adományoznak, de itt halál nyugodtan éldegélnak koldusok,árvaházak,beteg gyerekek, rászoruló családok mellett??? Az nagyon szép hogy segíteni akarnak, de talán először mindenki a saját utcájában tegyen rendet aztán nyulkáljon másik kontinesnre. Tényleg nem értem az embereket mért csak az ilyen "divatos", felkapott dolgokra figyelnek fel? Ráadásul kitudja hogy az a pénz tényleg oda kerül-e? Elnézve az Unicef márványbevonasú kastélyát én kételkedem. Ha én segíteni akarok, megyek és az aluljáróban lévő gyerekek szájába adom a pénzem, vagy viszek egy zsák tápot az egyik kutyamenhelyre, nem pedig X helyre átutalom/felhívom/bedobom és majd Y alapítvány elviszi kitudja hova/kinek. Mire jó ez a felszínes divat jótékonykodás látatlanba? Komolyan azt hiszik hogy így tettek valamit az emberíségért és így jobb a lelkiismeretük? Magyaroszágban is rengeteg rászorúló van ők nem elég "szerencsétlenek" hogy rajtuk segítsenek?

Én vagyok a hülye vagy más is látja így a dolgokat?


2010. jan. 22. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem vagy hülye!!!Nagyon sajnálom az ott történteket, de nekünk is itt országunkban éppen elég bajunk van. Minekünk mindenhol ott kell lennünk???És rajtunk ki segít, vagy azon a sok hajléktalan emberen. Azért emelik a gázt, villanyt, hogy a rászorulóknak is jusson belőle, és ráadásul nem is a mi országunkban. Kérjenek Dubaiból, ott van pénz rogyásig.
2010. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Ennél jobban nem is láthatnád a dolgot,tökéletesen igazad van!!Én pont így gondolom ahogy Te!
2010. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Gyógyszersegélyre is futja bőven tőlünk,mi meg akár fel is fordulhatunk ha nincs többezer forintunk egy nyavalyás levél kapszulára...
2010. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanezt kérdeztem ma a tanároktól, hogy mért is kell fejenként 100 Ft-vel segíteni nekik. Nem mintha megerőltető lenne, de szerintem elsőnek az országunkat rendbe tenni... Persze sajnálatos meg minden, de ennyi erővel saját honfitársainkon is segíthetnénk. Mennyivel szebb lenne. Meg amúgy is adósok vagyunk. Segítsenek pénzel, gyógyszerrel a tehetősebb országok. Persze küldjünk orvost, orvosokat, de ne essünk túlzásba. Amúgy a tanár kicsit lebaszott a kérdés miatt, mert hogyan merem "direkt bomlasztani az órát"...


Amúgy sok sikert az újjáépítéshez!

2010. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Mire jó: Szerintem azért ,hogy aki megteheti picit nyugtassa a lelkiismeretét ,hogy ő bizony segített.

Amúgy én is egyet értek veled.

A gázt meg mindent nálunk emelik majd ha nem lesz házam kíváncsi vagyok ki fog értem adományt gyűjteni.

2010. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól látjátok a dolgokat ,valóban odajut-e a Vörös Kereszt celeb vezetőjének is volt simlis ügye amit a tv szellőztetett meg(Habsburg Gyuszi).
2010. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha az általad említett embereken Te egyébként szoktál segíteni, akkor érthető a reakciód. Ha...
2010. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: IGEN szoktam segíteni, és az a vicces hogy lassan már én is rászorulok, de mégis amíg van addig adok! Állatvédő vagyok, elsősorban kutyákat mentek, de az aluljáróban lévő gyerekeknek is mindig adok, vagy amikor ismerősöm kerül olyan helyzetbe! mért kell belém kötnöd?
2010. jan. 22. 20:27
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

Akinek nem inge ne vegye magára, de tökre bírom, hogy jaj, itt is mennyi szegény van, támogassuk őket.

Kíváncsi vagyok, akik ezt hangoztatják vajon támogatják-e az itt élőket...

Mert aki külföldre segít, biztos itthonra is segít.

2010. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Adjál még a cigányoknak is hagy szaporodjanak aztán meg csodálkozol mikor elvágják a nyakadat.
2010. jan. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!