Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyilvános adomány után kell...

Nyilvános adomány után kell adózni, be kell vallani magánszemélynek?

Figyelt kérdés
Amikor valaki adományt gyűjt, akár magának, interneten, tévé segítségével stb. Azt be kell vallani? Milyen adózás vonatkozik rá?
2011. szept. 12. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem jövedelemnek minősül, ha pénzt kap, tehát be kell vallani, csak nem bér jellegű, hanem egyéb jellegű.

Másik oldalról viszont nagyon érdekes a kérdés. Hogy tud egy magánember adományokat gyűjteni saját részre? Milyen csatornák vannak? Én csak a segélyszervezetekre tudok gondolni.

2011. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát akár facebookon keresztül is, sok üzenetet kaptam már, amiben valaki olyan helyzetbe került, hogy műtétre szorul stb., és akkor egy bankszámlán pénzt gyűjt. Rtl Klub is gyakran gyűjt adományt magánszemély részére, vagy rádiók. Mivel ezek nyilvánosak, nemigen lehet és nem ajánlott eltitkolni.
2011. szept. 12. 13:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon két arca van... Most azt képzeljük el, hogy én vagyok az, aki így gyűjt pénzt.

Egyrészt ha kapok pénzt, az is jogosan merül fel, hogy kaptam, tehát jövedelem (csak nem bér, ahogy az első írta, de nekem bejövő pénz), tehát adózzak is - ugyanakkor ha tegyük fel pénz formájában én magam semmit se kapok, csak azt ajánlaná fel nekem XY, hogy fizetéskor ő fizeti ki a kórházi kezelésemet, akkor viszont mégis mi után fizetnék bármi adót vagy járulékot (ha nemcsak több pénzem nem lett utána mint előtte volt, de annál sincs több pénzem, mint amit az összes eddigi jövedelmem igazol), konkrétan az pedig sehova sincs leírva, hogy ha költök bármire bármennyi pénzt, akkor (ahhoz képest, mintha nem adtam volna ki sose azt az x összeget) muszáj a kifizetés után azzal az x összeggel kevesebbnek lennie a tárcámnak...

2015. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!