Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért boldogtalanok a magyarok?

Miért boldogtalanok a magyarok?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon sok mindennek ez az oka.A híres hírhedt pesszimizmusunknak ,a kivándorlásnak is lehet pl., hogy sokan érzik félresikeredettnek az életük, az elégedetlenség oka is lehet.


Miért van az, hogy az ilyen felméréseken a magyarok rendre rossz helyen végeznek és a nálunknál szegényebb országok lakói gyakrabban vallják magukat boldognak,bizakodóbbak a jövőben,derűlátóbbak?

Nekem úgy tűnik,hogy a volt Szovjetunió államai a boldogság felméréseken rendre rossz helyen szerepelnek.

Ez vajon miért lehet?


Talán irreálisak az elvárásaink magunkkal,az életünkkel szemben? Vagy nem tudjuk megbecsülni amink van? Túl anyagiasak vagyunk? Esetleg irigyek? Sokat stresszelünk ?(nem tudom más nemzetekkel összehasonlítva hol állunk)

Furcsa, hogy a lazább,kevésbé görcsös Latin-Amerikai nemzetek jelentő része boldogabbnak vallja magát, mint mi.


Szerintem a nagy elkeseredésnek és össznépi elégedetlenségnek ez az egyik fő oka!! se ez nem csak pénz és a gazdaság fejlettségén múlik,meg átlagfizetésen és az EU-n. Akkor?



2014. okt. 6. 23:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
2014. nov. 8. 16:34
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennénk boldogak?

Magyarország, a magyar népesség egy mély depressziós minden tünetét magán hordozza, de egyéb problémák is vannak. Gyűlölünk. Mindent és mindenkit, de legfőképpen önmagunkat. Nem vagyunk képesek szembenézni a múlt hibáival és továbblépni, helyette kitaláltunk egy magunknak egy sosem létezett dicső múltat és kötjük magunkat hozzá, mintha azt valahogy vissza kéne hozni, mintha a magyar nép csak több százezer négyzetkilométeres világbirodalom uraként lehetne boldog. Erre bőven rátesz a történelemoktatás mikéntje, a kormányzat megnyilatkozásai, az általános összeesküvés elméletekben való hit, a mindenért mások hibáztatása. Az ország népe valóban folyamatosan el van nyomva alapítása óta. Ez a közelmúltig persze nem tűnt fel, hiszen mindenhol ez volt a bevett gyakorlat, de a XX. század (sok minden más mellett), ezt is megváltoztatta. Láttuk, ahogy a szomszédaink, (az annyira lenézett és gyűlölt szomszédaink) leköröznek minket gazdasági téren, ez pedig növelte a kisebbségérzetet. A kormányaink közül 1848 óta egy sem volt amely a saját gazdagsága és hatalmának bebetonozása helyett ténylegesen az ország népének jólétét nézte volna. Ezt pedig jó elnyomottakhoz méltóan mi mindig is tűrtük és általában egy-két apró kivételtől eltekintve boldogan tapsolunk neki. Persze a világpolitikai események jelentőségét nem akarom lebecsülni, de a helyzetünket bőven magunknak köszönhetjük és ezt tudjuk is. Ezt nem bírjuk megbocsátani magunkat, de még csak szembenézni sem merünk a ténnyel. Szerintem ezért vagyunk alapvetően boldogtalanok.

2014. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!