Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért boldogtalanok a magyarok?

Miért boldogtalanok a magyarok?

Figyelt kérdés

Rendszeresen végeznek különféle méréseket a világ népei,nemzetei között melyik mennyire boldog,elégedett, milyennek látja a helyzetét, milyenek véli a kilátásait a jövőre.


Mi magyarok rendre rosszul "teljesítünk" itt.

Nálunk sokkal rosszabb helyzetben lévő országok lakó boldogabbnak érzik maguk,úgy vélik a jövő számukra jobb lesz,pozitívabban látnak sok mindent, mint mi.

Ez miért van ?

Mert azt még nagyjából megértem,hogy egy holland miért elégedettebb, mint mi.

Mi az oka annak, hogy máshol többet mosolyognak, mint nálunk még akkor ha rosszabbul megy neki meg az országnak is amelyikben élnek?

Múlt kor már olyat olvastam,hogy valamelyik mély nyomorban élő afrikai országban és Afganisztánban is úgy ítélik meg, hogy számukra a jövő kedvező változásokat hoz, míg mi fordítva látjuk a helyzetünk.



2014. jún. 7. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Mert más a felfogás,és az emberek hozzáállása,most akkor vegyük kubát és meszikót példának,szóval lehet nincs meló,munkanélküliség van és csak a kajára tudják megteremteni a napi bevételt,vagy ha nem bevételt akkor valahogy kaja az összejön,de egy csomó másik akik melletted laknak úgyan így élnek ki mennek zenélnek,ki ülnek és nézelődnek,beszélgetnek.A lényeg hogy a kaja meg legyen.

Tehát a környezete úgyanolyan csoró nem szólja le az egyik a másikát.


Ja ott nálunk nincs pénz,alíg van kajára,és észreveszik a suliba,munkahelyen akkor már okoskodnak,kibeszélnek, iskolába kigúnyolnak,kinevetnek,viccet csinálnak hogy neked nincs semmit,nem kapsz ajándékot tegyük fel karácsonykor,szülinapodra.Én ezt láttam,a gyerekek nálunk igen kegyetlenek tudnak lenni ha észreveszik hogy a gyerek kilóg anyagilag a másikaktól.De a felnőtteknél is van dícsekvés és te meg nem érted hogy az egyiknek mért jár sok minden mikor nem jobb nálad,nem tett érte és neked mért nem jobb kicsit.


Aztán akkor vegyünk átlagos helyzetet,egy átlagos amerikai,népet,szép házba lakik,sokszor az anya otthon van,nem dolgozik,csak gyereket nevel,vagy alíg 4-6 órába dolgozik csak,nincs anyagi gondja,tud elmenni nyaralni,nincs hajtás a munkahelyen sem,szépen él,jut mindenre és kész,tudnak menni nyarali,túrázni.


Mi meg hajtjuk a melót,sokaknak szó szerinte nincs módjuk arra hogy szabira menjenek,kirándulni,sétálni a családdal,vagy fáradtak akár fizikálisan,akár szellemileg hogy megtegyék ezt.Sok külföldi országot ha megnézel nem hajtják őket a munkahelyen úgy mint minket.Itt az emberek gúnyolodnak,okoskodnak,beleszólnak mások életébe.

2014. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

bocs amerikai és német családot akár.


Tehát sok helyen ahol csorók ott nem rekesztik ki egymást a szegény emberek,míg náluk még a csoró is szemétkedni tud a szintén csoróval.Vagy ha észreveszik te igen szegény vagy akkor azon ércelődnek.

2014. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok igazság lehet abban, amit az előző válaszoló írt. Elégedetlen akkor lesz az ember, ha a vágyai és a realitások eltérnek egymástól. Ha mindenki ugyanolyan csóró körülötted, de azért van mit enni, van hol aludni, akkor az emberben nem alakulnak ki olyan erős vágyak a magasabb életszínvonalra vonatkozóan, mintha szakadék van szegények és gazdagok között, és pláne ha utóbbiak látványosan élősködnek az előbbieken. Azért Magyarországon elég feltűnő, hogy pl. Ausztriához képest mennyivel rosszabbak az átlagember lehetőségei. Van viszonyítási alap, van kontraszt, ergo vannak be nem teljesülő vágyaink is, amik elégedetlenséget szülnek.
2014. jún. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Mert kevés a pénz.
2014. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hajtunk mint a mar hák a semmiért,csak rohanunk,futunk mindehova,nem is élünk igazán,meg a magyar olyan nép ha kicsit valakinek jobban megy már villog,a csoró aki meg látja ezt és lehet többet melozik mint a villogó annak meg fáj csak a szíve.De nézzétek akár a gyerekeket hogyan fájdítsa a pézzel megtömködött a másik gyerek szívét,még bele is rúg egyet.
2014. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 1:

Ez totálisan így van. Sőt, mindezt a saját bőrömön is tapasztaltam/tapasztalom. Lényegében ezért is lettem depressziós és szociális fóbiás, mert a kevésbé jó anyagi helyzetünk miatt nagyon sokat bántottak régen az iskolában...


Azóta meg a sok hülye, beképzelt bájgúnárt is el kell viselnem, akik akkor is közlik velem, hogy mennyit keresnek, ha nem is kérdeztem... Ez főleg azért kellemetlen, mert én meg nem tudok elhelyezkedni perpillanat a szakmámban...


Pont ez a legfőbb oka annak, hogy menekülnek innen a magyarok.

2014. jún. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

bocsi, de ez kihagyhatatlan magas labda:


[link]

2014. jún. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!