Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyha nagymamám félig német,...

Hogyha nagymamám félig német, és én is beszélek németül, állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Mindig is tudtam, hogy nagymamám félig német, de az utóbbi időben felmerült bennem a kérdés, hogy ha én is tudok németül és kérvényezek állampolgárságot akkor kaphatok- e? Vagy amit reálisabbnak tartok: könnyebben kaphatok- e német állampolgárságot. (Nagymamámnak sajnos német mivoltáról nincs papírja, mert ő már Magyarországon született.) Légyszi értelmes válaszokat adjatok, előre is köszönöm.

2014. okt. 10. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs figyelmetlen voltam :D szóval úgyszól a felső kérdés, hogy ha nagymamám félig német és én is beszélek németül akkor kaphatok német állampolgárságot?
2014. okt. 10. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így önmagában nem elég.
2014. okt. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A nagymamád ezek szerint már magyar állampolgárnak számított, nem németnek. Egyébként szülőnek kell német állampolgárnak lenni, hogy állampolgárságot kaphass. Így ugyanaz vonatkozik rád, mint arra akinek nincsenek német felmenői.
2014. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NEM, egy ideig volt ilyen szabály, de kb 20 éve megszüntették.

Akkoriban családegyesítés illetve nemzetiség miatti kitelepülés címén lehetett kérni a német állampolgárságot, amennyiben legalább egy nagyszülö német származású volt. Ennek volt valami határideje a világháborútól számítva, de idöközben ez letelt.

2014. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. okt. 12. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!