Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért jönnek külföldről Magyaro...

Mért jönnek külföldről Magyarországra? Ők milyen nemzetiségűek és kb. mikor költöztek ide?

Figyelt kérdés
Kaptam egy olyan angolházit, amiben erről kell írnom. Hogy honnan jönnek emberek, mikor, mi célból és nemzeti ételeket, de azt már menni fog nekem is :) Végülis velük kapcsolatos dolgokról.
2010. jan. 23. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elsősorban szegényebb országokból mennek Mo-ra munkavállalás céljából. Régen sok szlovák nemzetiségű járt át dolgozni, de gazdaságilag fordult a kocka. Sok román és ukrán állampolgár is a munkalehetőségek miatt költözött Mo-ra, de ezeknek az embereknek nagyon nagy része magyar nemzetiségű, csak nem magyar állampolgár. Előnyük ugye, hogy perfektül beszélnek magyarul és ált. képzettek. Ezenkívül Mo-n egy jelentős kínai kisebbség is él. Élnek németek, osztrákok, horvátok is Mo-n. Gondolom, hogy elsősorban rokoni szálak vagy munka vitte őket Mo-ra. Vannak, akiket egy bizonyos országba helyez a cégük és ezért is költözhetnek vagy pl. nekem a francia tanárom azért költözött Mo-ra, mert egyszerűen annyira megtetszett neki az ország. A nemzeti ételeket simán megtalálod az interneten.
2010. jan. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Régebben sok néger stb.tanult itt,és ittmaradtak.De pl. sok görög települt be az 50-60-as években a diktatúra elől.Elég sok szovjet is költözött ide,mert magyarral kötöttek házasságot.
2010. jan. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pont rosszkor kaptad, mert ma hallottam egy elég érdekes műsort, hogy a bevándorlók vándorolnak vissza...
2010. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!