Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldi munkavállalásnál...

Külföldi munkavállalásnál hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Alapfokú B1-es német nyelv vizsgával rendelkezem, ennek megfelelő pozíciókat pályázok meg Ausztriában, tehát takarítás és hasonlók.


Nem munkaközvetítőzök, nem igazán bízom bennük, hanem osztrák álláskereső oldalakról pályázok közvetlenül az állásra.


Attól félek, hogy kicitálnak Bécsbe interjúra aztán mégsem vesznek fel.

Bécs meg nem a szomszédban van, nem olcsó az elmászkálás.

Mert azért hiába is, "alja munkára" jelentkezem, gondolom azért szeretnék megnézni, hogy kit vesznek fel.


A nyelvtudásnál is attól félek, hogy az osztrákok máshogy beszélnek,más szavakkal (Kartoffel helyett Erdapfel...stb) és semmit nem fogok érteni.


Németországban voltam már kint nyaralni, ott szépen tisztán érhetően beszéltek, nem hadartak, nagyjából értettem őket.


Van egy ismerősöm , ő régóta Ausztriában él, kiválóan beszél németül, majdnem, mintha ott született volna.De, a múltkor felhívták Berlinből és csak vakargatta a fejét, mert sok mindent nem értett.



2014. okt. 23. 20:04
 1/1 Kim Bo Mao ***** válasza:

Szia! :) B1 nyelvtudással jöttem ki én is, párom B1-B2 közöttivel. Ő kb. a 2. hét elején már kapott állást, én 1 hónapra rá (mert a beszédkészségem nem volt valami jó).

Az ilyen munkáknál sok a túljelentkezés egyébként, és inkább veszik fel azokat akiknek a papírjuk "rendben van". Ez azt jelenti, hogy már van Meldezettele, ottani bankkártyája. De volt olyan ismerősöm aki kiment interjúra, és felvették, de ő szobalánynak ment és a hotelban lakott utána. A beszélt nyelv szerintem szépen érthető Bécsben. Voltam Linzben és ott tényleg olyan volt, mintha halandzsáztak volna :D Ha valamit nem értessz nyugodtan kérdd meg, hogy ismételje meg. Ne félj. Gondolj arra interjúnál, hogy te többet tudsz az ő nyelvükön, mint ők a tiéden. Egy tipp: mielőtt kimennél interjúra olvass hangosan németül valamilyen szöveget, újságcikket, ez segít, hogy gördülékenyebben menjen a beszéd.

2014. okt. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!