Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csúnyán eldurvult pletyka...

Csúnyán eldurvult pletyka esetén mit tennétek?

Figyelt kérdés

25/N


Nem tini vagyok már, azt hittem kinőttünk ebből, mégis szembesülnöm kellett azzal, hogy a pletykák terjedés közben nagyon csúnyán eldurvulnak. Még évekkel ezelőtt vesztem össze egy egyetemista társammal (szobatársammal), aki nagyon népszerű volt mindig is. Kezdetben csak ő nem állt velem szóba, aztán már a barátai sem köszöntek vissza a folyosón. (Ezzel még nem foglalkoztam, nem szokásom ilyen piti dolgokon kiakadni.) Végül már azok sem köszöntek, akik nem is álltak közel hozzá. Mostanra pedig már olyan emberek sem, akikkel egykoron együtt szórakoztam és tanultam. Tudtam, hogy baj van, de csak ma tudtam meg, hogy nagyon nagy. Összebarátkoztam valakivel, akivel eddig csak látásból ismertük egymást, és elmondta, hogy kellemesen csalódott bennem, azok után amiket hallott. Kicsit kérdezősködtem, és kibökött néhány durva dolgot. De olyanokat, amik nem tűrnek nyomdafestéket.

Mit tehetnék? Mostanra már szinte senki nem áll velem szóba. Már önállóan terjednek. Hiába beszélnék a volt szobatársammal, ez attól már nem áll le. Lehet gyerekesen hangzik, hogy ilyenekkel foglalkozom, de higgyétek el, ezek nem gyermeteg pletykák. Ilyen durva dolgokat még másokról sem hallottam, nemhogy saját magamról, és nagyon rontja a hírem.



2014. okt. 24. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha megtámadnak nem választhatsz közömbös/kibújó módszereket. Beszélj a körülötted lévőkkel és tisztázd magad. Meg jó lenne a híresztelőket leleplezned és hazug gonosz embereknek kinyilvánítanod őket.

Amúgy meg nem lehetnek túl okos emberek, ha pletykákra adnak bizonyítékok nélkül.

2014. okt. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pár éve a kolléganőm kárt így. Szinte mindenki elfordult tőle. Emlékszem engem akkor vettek fel, és már a második napon a pletykával kezdték, hogy jó ha tudom, hogy milyen alak a lány. csak lestem milyen durva dolgokat mondtak. De én alapból nem vagyok olyan aki a pletykákra épít,így meghallgattam a kolléganő, verzióját is. A kis főnök sem hitt a pletykáknak, és ő tanácsolta, hogy álljon mindenki elé, és mondja el az igazságot. Ezt tette. A főnök segítségével összehozott egy mittinget ( majdnem 250 emberről volt szó) és elmondta, hogy hallotta, hogy valaki milyen durva pletykákat terjeszt róla. Majd elmondta az igazat. A végén hozzátette, hogy azt hitte értelmes emberek mérlegelik mindkét oldalt, és nem ítélkeznek úgy, hogy nem ismerik a teljes történetet. Ezek után mindenki döntse el, hogy mennyire volt intelligens, hogy egy hazug pletykának hitt. Emelet fővel ment ki a helyiségből. Emlékszem sokan tök kínos helyzetben voltak, mert végül is minden ok nélkül kiközösítettek egy embert.

Egyébként a vége az lett, hogy a kolléganőm kilépett, és elköltözött. Hiába tudtuk páran, hogy mi az igazság, hiába állt ki annyi ember elé, a durva pletykák nem múltak el nyomtalanul. Mint egy bélyeg rajta maradt. Bár sokan bocsánatot kértek tőle, de még mindig voltak akik szemétkedtek vele..

2014. okt. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos én is azon gondolkodom, hogy felveszem a nyúlcipőt. Más megoldás nincs. Kezdek barátkozni a gondolattal, hogy újra kezdem valahol máshol.
2014. okt. 29. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!