Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti elfogadjátok, hogy néha...

Ti elfogadjátok, hogy néha nem a becsületes döntés a helyes döntés?

Figyelt kérdés

A kérdést egy film illette (A Hobbit), de a téma, amit kiemelnék belőle úgy gondolom megéri a komolyságot.


Röviden: A gonosz sárkány lerohanja a törpök otthonát, akik egymagukban kevesen vannak ellene. Szövetségeseik megjelennek a hadszíntértől tisztes távolságban, majd a tünde király úgy dönt, hogy nem kockáztatja népe fiait azért, hogy a törpök hazáját megmentsék. Így ők hazavonulnak sértetlenül és nem éri őket más hátrány, mint a szétkergetett törpök haragja. A sárkánynak ugyanis esze ágában sincs őket bántani. Szerintetek a tündekirály helyesen döntött? Ha belevág a háborúba kitudja mennyi tündét veszít el, olyasmiért, ami tündék számára nem lét kérdés. Viszont ez így is egy mocskos cserben hagyás. A magam részéről nem jutok dűlőre ebben.


2014. okt. 25. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg mindig a becsületes döntés a helyes. De ez is olyan mint minden más, háttértudás nélkül nem tudod eldönteni, hogy mi becsület és mi nem.

Amúgy meg a tündék nem csak azért nem segítettek a törpöknek, mert féltették az életüket, hanem mert a törpök királya a túlzott arany iránti kapzsisága miatt uszította magára a sárkányt.

2014. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ha X fegyvert fog Y-ra, és te ezt meglátod távolról, akkor mit csinálnál?

1. Odakiabálnál, hogy eltereld a figyelmét, majd miközben Y szalad, X lelövi őt és téged (esetleg csak téged),

2. vagy inkább csendben eltávoznál, amíg X észre nem vesz?

2014. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem. Ha tudod, hogy tudnál segíteni egyenesen, tisztán az ártatlanoknak és nem teszed a saját érdekedben. Ugyan olyan bűnős vagy mint az aki másra támad becstelenül.
2014. okt. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdés nem illik pontosan erre a szituációra, hisz ha belekezd a háborúba, az a törpökkel szemben ugyan becsületes lépés, de saját népével szemben, akiket veszélybe sodorna, holott meg kéne őket védje, becstelen. Szóval itt inkább azt kell eldönteni, hogy melyik a nagyobb becstelenség.
2014. okt. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

4 Nem igen rosszul tudod.


A számonkérésnél-mert lesz, számot kell adnia, annak aki valaha egyetlen embertársát életveszélyes helyzetben magára hagyta..

2014. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Oké, és aki ember, vagy ez esetben elftársait életveszélybe sodorja? Szerintem van olyan helyzet, amikor nincs jó döntés és természetes, hogy ilyenkor a hozzánk közelállóbbat védjük.
2014. okt. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

De nem csak a számot adásnál, hanem még földi életében is, mert vagy hasonló sorsra jut, mint az akit cserbenhagyott, vagy generációsan lesz következménye, meg természetesen az egészségi állapotában a tündék királyának és családjának.

Ez mindig igy van.

2014. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha én egyszer úgy érzem, hogy helyes döntést hoztam, akkor onnantól nem érdekel, hogy milyen földi vagy más erő akarja azt rajtam számon kérni. Ha jobban tudnák, a helyemre állnának a döntés pillanatában és nem felettem ítélkeznének.
2014. okt. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Dávid királynak is számot kellett adnia még földi életében Uriás véréért akit biztos halálba küldött, hogy a feleségét megszerezze. A gyermeke életével fizetett.
2014. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

8 Akkor ne érdekeljen, csak akkor ne siránkozz, hogy miért történnek dolgok a családodban:)


Egyszerű a dolog.Mint az 1x1.

2014. okt. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!