Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti elfogadjátok, hogy néha...

Ti elfogadjátok, hogy néha nem a becsületes döntés a helyes döntés?

Figyelt kérdés

A kérdést egy film illette (A Hobbit), de a téma, amit kiemelnék belőle úgy gondolom megéri a komolyságot.


Röviden: A gonosz sárkány lerohanja a törpök otthonát, akik egymagukban kevesen vannak ellene. Szövetségeseik megjelennek a hadszíntértől tisztes távolságban, majd a tünde király úgy dönt, hogy nem kockáztatja népe fiait azért, hogy a törpök hazáját megmentsék. Így ők hazavonulnak sértetlenül és nem éri őket más hátrány, mint a szétkergetett törpök haragja. A sárkánynak ugyanis esze ágában sincs őket bántani. Szerintetek a tündekirály helyesen döntött? Ha belevág a háborúba kitudja mennyi tündét veszít el, olyasmiért, ami tündék számára nem lét kérdés. Viszont ez így is egy mocskos cserben hagyás. A magam részéről nem jutok dűlőre ebben.


2014. okt. 25. 23:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát, aki a szeretteimmel zsarol, hogy a szerinte jó döntést hozzam, az még embernek is szánalmas, nemhogy istennek :D
2014. okt. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Dávid király sem ölt a puszta kezével, csak olyan helyzetet teremtett, hogy Betsabé férje Uriás, az első sorban harcoljon, ahol mindig minden katona meghalt.


Mégis Uriás vére kiáltott Istenhez. És Isten tudta az igazságot. Ezért felet Dávid a gyermeke életével, meg még pár gyermeke is, a háza népe fizetett érte.

2014. okt. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

11 Ez nem zsarolás, ezek tények.


Nézd meg ma mi van Magyarországon. Szerinted van köze a nyilas, hungarista ősőkhöz, hogy ennyi elmebeli terheltség és egyebek vannak manapság ?

2014. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Jó, értjük, Dávid egy kapzsi szemét volt. De hogy jön ez egy olyan király esetéhez, aki azért hagy cserben egy idegen népet, hogy saját húsát és vérét óvja? Szerintem terjeszd az igét másutt, vannak jó kis vallásos témák, de itt elég erőltetett ez.
2014. okt. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#13: Ezt kérlek fejtsd ki úgy, hogy az is értse, aki nem járatos a szubkultúrádban. Milyen nyilasok, hungaristák, meg milyen terheltség?
2014. okt. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14 Dehogy eröltetett, hiszen minden egyes ember és annak fontos, akár ismerős, akár ismeretlen. A hősők nem nézték, hogy ismerik-e az adott illetőt akit megmententik, hanem cselekszenek, a saját életük kockáztatásával is. És nem kérdezik meg attól akit mentenek, hogy: "ismerlek, nem ismerlek"?
2014. okt. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
15 Minden egyes ember felel generációsan minden egyes cselekedetéért. Akár pozitivat cselekszik, akár negatívat.Mind a saját életében, mind a leszármazottai életében.
2014. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#14.: Lehet, hogy voltak/vannak ilyen hősök, de én nem vagyok az. Nem is akarnék az lenni. Ha van olyan nálam nagyobb erő, aminek ez nem tetszik, hát büntessen meg, de akkor sem fogok neki igazat adni.

#15.: Hát én ezt még nem figyeltem meg, értelmet sem igazán látok benne. Hogy jönnek a leszármazottaim az én tetteimhez? És ha nincs utódom? Akkor megúszom kisebb "büntivel"? Akkor már inkább a reinkarnáció és a karma, az legalább logikus :)

2014. okt. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18 Ha nincsenek leszármazottaid, és nem lesznek, az az átok egyik legsúlyosabb formája.Az átok egy részét képezi a meddőség.
2014. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Már miért kellene ehhez meddőnek lenni? Lehetne gyerekem, csak nem akarok. Akkor majd a metafizikai világ szűznemzéssel megtermékenyíti a nemlétező páromat, hogy megbüntethessen? :D
2014. okt. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!