Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki kért és kapott is levélben...

Ki kért és kapott is levélben autogramot?

Figyelt kérdés
Tőlük az lenne a kérdésem, hogy ő hogy intézte, hogy küldte, miben stb.?

2014. okt. 29. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én kértem és kaptam is. Írtam egy udvarias levelet melyben felvázoltam milyen indokból írok (pl. nagy rajongód vagyok, te vagy a kedvenc színészem/énekesem...)

A levél mellé a megcímzett borítékba raktam egy másik borítékot, ami viszont az én nevemre és címemre volt megcímezve, valamint raktam egy bélyeget is mellé.

4 hónap múlva kaptam választ.

Azt nem írtad hogy magyartól vagy külfölditől szeretnél kérni. Ha Magyarországról szeretnél külfölditől kérni, hát sokkal bonyolultabb szerintem, mert ugye külföldön nem fogadják el a magyar bélyeget. Tehát ilyen esetben érdeklődj a postán mit javasolnak.


Itt egy példa levél:


Dear (a címzett neve),


I am writing to you, because I am a huge fan of your work! I love all of your movies ( vagy your songs, etc.)


I'm also writing in the hopes that you could possibly send me an autographed photo.

I would love to hang it in my home for the whole world to see.

I know you must be incredibly busy. If you are unable to meet my request I certainly understand.


I've enclosed an SASE, so it shouldn't cost you anything to respond.


Many thanks in advance.Thank you so much for your time, and I hope to hear back soon.


I wish you all of the best for the future.


Yours faithfully,


(A te neved kerül ide)


/SASE – saját címedre megcímzett, felbélyegzett válaszboríték ; tehát ha postán küldöd a levelet akkor mellékelni kell egy ilyen borítékot is/


Szóval ez csak egy minta, minél egyedibb levelet írsz annál valószínűbb hogy válaszolnak és nem a kukában landol a leveled.


Sok sikert!

2014. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Külfölditő kéne.
2014. nov. 3. 10:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor ilyet kell mellékelni bélyeg helyett.


[link]


Itt le van írva minden. Ha a postán rákérdezel tudni fogják.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Ennél a kérdésnél a legelső válaszoló érthetőbben leírja mi is ez!


(Esetleg, ha az illető brit, tehát a cím egyesült királyságbeli, akkor talán többet is tudok segíteni. Én itt élek kint, ha gondolod tudok segíteni a levél elküldésében, ha megírod és kiküldöd nekem én továbbítani tudom a megfelelő bélyeggel ellátva)


De ezzel a nemzetközi kuponnal működnie kell.


Üdv!

2014. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!