Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha minden drogot...

Mi lenne, ha minden drogot dekriminalizálnák, és minden gyógyszert vény nélkül lehetne kapni?

Figyelt kérdés

Én támogatnám.

+ néhány drog legalizálását (marihuána, LSD, salvia, pszilocibin, további enteogének, ecstasy).

1. Mi lenne ilyenkor?

Gondolok itt a feketepiacra, összeomlana?

A gazdaság meg szárnyalni kezdene?

2. Végre nem tekintenének a drogosokra bűnözőkként, az egyszerű fogyasztókra drogosokként (értsd: függőkként)?

3. Ti támogatnátok?

4. Ha igen, miért, ha nem, miért nem, ha van, amit igen, és van, amit nem, akkor milyen formában támogatnád?



2014. nov. 15. 21:08
1 2 3 4 5 6
 1/55 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

A drog hatására kötekedő ember ellen büntetlenül azt az önvédelmet és olyan mértékben alkalmazhatom, amíg abba nem hagyja? (Gyk: simán agyonverhetem, mert addig úgyis kötekedni fog?)


A drogokkal élő embert ugye nem ugyanaz az orvos, pláne nem az én TB-mből fizetve fogja ellátni, ha bármi történik vele?

2014. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
35%

A droghasználókat üldözni értelmetlen dolog.

Minden drog használata legyen legális, viszont azoknak a szereknek a terjesztését, amik megölik a használókat, ott a dílereket büntetni.

Nem a heroinsita hajléktalant kell lecsukni, neki segítségre van szüksége. Orvosi ellátásra, rehabra, kitörési lehetőségre. A dílereket viszont keményen büntessék meg.


Ez épp olyan, mint a prostitúció, bűnözőként kezelni azokat akik valamilyen oknál fogva erre kényszerülnek?

Lépjünk fel azok ellen, akik ilyen szolgáltatást igénybe vesznek.

Ők akárcsak egy díler aki heroint vagy krokodilt árul kihasználja a legelesettebb embereket.

2014. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

# 2/2 Időpont ma 21:17


Ha a drogosoknál a droghasználó nem vétkes, akkor prostitúciónál miért?

2014. nov. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

"A drogokkal élő embert ugye nem ugyanaz az orvos, pláne nem az én TB-mből fizetve fogja ellátni, ha bármi történik vele?"


De, de a dekriminalizációtól nem nőne a drogfogyasztók száma, szóval ez öngól.


"A drog hatására kötekedő ember ellen büntetlenül azt az önvédelmet és olyan mértékben alkalmazhatom, amíg abba nem hagyja? (Gyk: simán agyonverhetem, mert addig úgyis kötekedni fog?)"


Természetesen, de nem valószínű (!), hogy egy "drogos" kötekedni fog veled, hacsak nem te hívod magadra a bajt, de akkor egy tiszta ember is ugyan úgy reagálna.

2014. nov. 15. 21:19
 5/55 A kérdező kommentje:

#2 egyetértek.

#3 "Ha a drogosoknál a droghasználó nem vétkes, akkor prostitúciónál miért?"


Szerintem a 2-es válaszoló úgy értette, hogy azok ellen kell fellépni, akik igénybe veszik a feketén dolgozó (!), tehát nem adózó prostituáltak szolgáltatásait.

Akik adóznak, azok ellen nem kell.

2014. nov. 15. 21:22
 6/55 anonim ***** válasza:
86%

# 4/4 Időpont ma 21:19


A dekriminalizációtól miért ne nőne a drogfogyasztás, és a drogfogyasztók száma? Már csak azért is, mert a legalitással valószínűleg csökkennének az árak is...


A drogos pedig másképp viselkedik mint egy józan. Zacher doki neve rémlik? Olvasd el néhány könyvét és publikációját...

2014. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
5%

A droghasználó nem bűnös semmiben sem, nem más nyomorából húz hasznot.

Akármit lövök be magamnak nem ártok vele senkinek sem.


Aki elmegy egy prostihoz az kihasznál egy másik embert.

2014. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
82%
Dehogynem nőne a droghasználók száma....
2014. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

"A dekriminalizációtól miért ne nőne a drogfogyasztás"


Nézd meg azokat az országokat, ahol dekriminalizálták a drogokat.

Nem nőtt a fogyasztók száma, sőt van ahol még vissza is esett.


"A drogos pedig másképp viselkedik mint egy józan"


Igen, de nem minden drognál (lásd: koffein, nikotin nincs különösebb (!)) hatással a viselkedésre.

2014. nov. 15. 21:25
 10/55 Magyarmanó válasza:
Hát azért minden drogot nem kéne, de mondjuk a marihuánát akár lehetne legalizálni szerintem pedig viszonylag konzervatív vagyok, a vény nélküli dolgokat se ajánlanám mindenre mert ha észnél szedik akkor abból nagy baj is lehet, szóval..Mi lenne? Hát ha a marihuánát legalizálnánk biztos, hogy jobb lenne a gazdaságunk ezt is meglehetne pakolni adókkal mondjuk, még mindig inkább ezt, mint az internetet stb..ez nem létszükséglet (jó az se de érted..), úgyhogy a marihuánás dolgot TALÁN támogatnám a többit nem!
2014. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!