Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Asperger szindrómásnak kollégium?

Asperger szindrómásnak kollégium?

Figyelt kérdés

A lányom aspergeres, és gimnáziumok csak messzebb vannak, nem tudnánk hordani, marad a kollégium. Milyen ott az élet? Nagyon sok nyomás nehezedne rá? Alapvetően nehezebben illeszkedik be, és a kortársai furának tartják. Idegesítik a hangok, mert "hiperhallása" van. A szabályokat mindig betartja, érdeklődési köre egyedül a matek és a csillagászat, csak ezekről beszél, amúgy be sem száll a beszélgetésekbe, csendes és félénk, nehezen érvényesül.


Rossz döntés lenne?


2014. nov. 21. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb megoldás a kollégium, de ha jó helyre kerül, akkor nem lesz gond belőle. Beszélni kell az igazgatóval, a nevelőtanárokkal, hogy olyan szobába tegyék, ahol sem a szobatársak, sem a szomszédok nem horkolnak. Lehetőleg legyen egy szobatársa, aki szintén nagy matekos vagy csillagász.
2014. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát, én aspergeres lány vagyok és soha nem tudnék kollégiumba menni :( engem nagyon idegesítenek az emberek, és ott nem lenne lehetőségem egyedül maradni, úgy igazán egyedül. Engem is nagyon zavarnak a hangok. Nem tudom, a te lányod pontosan milyen. lehet, hogy jól jön majd, hogy muszáj barátkoznia és valakivel jóban lesz, de lehet hogy csak rosszul fogja érezni magát. Mondom, nem tudom pontosan milyen ő. Tényleg, beszélni kell ott valakivel, hogy speicális igényei vannak és akkor lehet hogy megvalósítható.
2014. dec. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!