Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok miért szeretik...

A magyarok miért szeretik néha használni az orosz szavakat?

Figyelt kérdés

Tavaly egy politikus (vagy valaki) ezt mondta: "Daszvidanya IMF! Nyet?"

Idén meg a netadó elleni tüntetésen volt aki "interNYET" feliratú táblát vitt. Még a médiában is használnak orosz szavakat. A múltkori Játék határok nélkül műsorban ezt mondta a riporter: "malagyec"



#magyar #orosz szavak
2014. nov. 22. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk mert elég sokáig a nyakunkon éltek?
2014. nov. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretik, de a 40-50 éves korosztály még éppen tanult oroszul, az idősebbek meg pláne. Tudni persze nem tudnak.
2014. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
mert itt mindenki kommunista
2014. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert én is 8 évig tanultam, 10 éves koromtól, ha akartam ha nem? :) Ezzel a nyelvvel nőttünk fel, nekünk még ez olyan volt, mint most az angol a fiataloknak. Néha még most is előfordul, hogy álmomban oroszul beszélek. :)
2014. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja és semmi köze a kommunizmushoz.
2014. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!