Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OROSZ: Milyen eseteket kell...

Cristo kérdése:

OROSZ: Milyen eseteket kell használni, ha egy pontos mennyiségű dolog valamilyen elöljárószóval áll?

Figyelt kérdés
Az odáig tiszta, hogy 1-nél egyes szám alany eset; 2-3-4-nél egyes szám birtokos esetben áll a főnév, és tovább meg többes szám birtokosesetben van (de ez csak elölj.szó nélkül). De hogyha az a mondat például: Öt barátommal mentem a tóhoz. És a többi esetben?

2013. jún. 24. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

hát ez az hogy szerintem előljáró szó kérdése hogy milyen eset.


c+részes ha jól emléxem

2013. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés:

Ha a "c" elöljárószó van, akkor a számnév a birtokos névmás és a főnév is részes esetben lesz? (Így nézne ki: C моим пяти друзьям... ?)

2013. jún. 24. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elöljárószó kérdése, és nagyon nem részeseset, hanem társhatározós (c + eszközeset).

Most nem fogok cirill betűket keresgélni, de a második kérdésedből szépen hiányoznak az i betűk a végéről.

Habár lehet, hogy egy gyűjtőszámneves fogalmazás sokkal oroszosabb lenne ez esetben.

2013. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy azért hiányzanak az i betűk, mert részesbe írtam és nem t'om hogy kellett volna.

2013. jún. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!