Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem ezzel...

Szerintetek van esélyem ezzel a verssel valahol? Pályázatokon vagy bármin? Véleményeket kérek.

Figyelt kérdés

Fél arcom


Fél arcom látod,de semmit,amit kéne,

Fél arcom adom,bármikor ha kéred,

Fél arcom nyugszik,érzi közelséged,

Fél arcom remeg,hisz ajka éri ajkad,

Fél arcom lefagyott,tán örökre így marad,

Fél arcom elforditam,hátha látlak téged,

Fél arcom odapillant,ne zuhanj a mélybe..

Fél arcom elmaradt csak felével élek,

Fél arcom odaadtam,amikor még kérted.

Fél arcom maradt velem a hatalmas viszályba,

Fél arcom küzd velem a kínos háborúban,

Fél arcom segít ,hisz túl kell eztet éljem

Fél arcom velem van,hisz múlnak álmok,évek.

Fél arcom nem lehet ,hogy feledésbe menjen..

Fél arcom elmaradt,tőlem az örökre.



2014. dec. 1. 22:46
 1/8 anonim válasza:
Nem vagyok szakèrtõ így èrdemben nem tudok válaszolni . Amit èn gondolok az hogy kicsit elvesztetted a fonalat a vègère. Nem volt benne sem mèly mondanivaló, sem formailag nem tetszik így. Az eztet" nem helyes szerintem. Kezdetnek nem rossz csak dolgozz mèg vele.
2014. dec. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Feléig olvastam el. Döcögősek a rímek (nem rímelnek szépen egymásra), és meg sem kísérelted a szótagszámokat egyeztetni. Ez egy rossz vers, igazából még versnek sem nevezném.


Javaslom, hogy olvass sokat Kosztolányitól, ő nagyon szép, tiszta rímeket írt; előbb tanulj, utána állj neki a versfaragásnak.


A nagy érzések ott bent a lelkedben sajnos nem elég a versíráshoz, nagyokat érezni mindenki tud; továbbá nem árt valami értelmes mondanivaló - itt csak összedobált giccses közhelyek vannak.

Oda kellett volna figyelni irodalomórán, amikor verselemzés volt.

2014. dec. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor erre értette Mr Busta, hogy "sok a ki&aszott gyerek aki hobbiból reppel" a megeszed a g€cimet című művében?
2014. dec. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na akkor álljunk neki faragni rajta, mint Faludy György Villon életművén.


Austin Flowers:

Fél arcomat látod


(ismeretlen szerző gyakorikérdéses szárnypróbálgatása alapján. :) )


Fél arcom látod csak,

de nem láttál még engem.

Fél arcomat nézed,

ha átölellek reggel.

Fél arcomat nyújtom

ajkaidhoz csókra,

Fél arcom mutatom,

ha vágyom tőled bókra;


Fél arcom vállalom,

mutatom a fénybe,

Fél arcom, a másik,

elrejtem az éjbe;

Fél arcom mosolyog

könnyen a világba.

Fél arcom, a másik -

még senki sem látta;


Fél arcom az élet,

fél arcom a tied,

Fél arcom kapod meg

te és a többiek,


Fél arcom jövőbe

tekint, boldog vagyok,

A másik egy koponya.

Már régóta halott.


Fél arcom a tiéd,

az életet lásd bennem!

Fél arcom látod csak;

s még sosem láttál

engem.

2014. dec. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de kétlem.


A #4-es verzió is fényévekre jobb.

2014. dec. 2. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudjátok,sajnos nem minden embernek jut olyan irodalomtanár ,aki még tanít is.Nem verselemzést,ó dehogyis...az szóba se jöhet.Bármi mást ami magyarral japcsolatos.Általánosba nagyon jó volt,de az nagyon rég volt és szinte nem maradt meg semmi belőle a további normális tanítás hiányában.
2014. dec. 4. 22:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj igen..még annyi hogy megkérek mindenkit,hogy ne tévesszenek össze valami elejtett rapp gyerekkel,mert vanak még például ilyenek is akik én,hisz ha úgy érzik nem bírják akkor nem Plazmat vagy Essem et hallgatnak hanem megprobálják igy kifejezni az érzelmeiket.köszönöm a további sok bíztatást és negatív kritikát:) ugysem adom fel
2014. dec. 4. 22:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne is add fel - csak előbb tanulj, mielőtt élesben csinálsz valamit.

Vezetni sem úgy kell, hogy egyből kimész a forgalomba, hanem előtte gyakorlatot szerzel egy oktatóval, meg levizsgázol a KRESZ-ből. Persze mondhatod, hogy egy rossz verssel kevesebb kárt lehet csinálni mint egy gyalogosgázolással, de a költészetben is el fog maradni a siker, ha a vers nem jó. Te meg nem fogod érteni, hogy miért nem rajonganak a műveidért.


Ha a magyartanárod nem volt inspiráló személyiség, akkor rajtad a sor, hogy képezd magad. Magadtól felütöd szépen első körben az irodalom szöveggyűjteményt, és nekilátsz Babitsnak, Tóth Árpádnak, Kosztolányinak. Megfigyeled a verstan alapjait: milyenek a szép, összecsengő rímek; megszámolod a szótagokat, egyezteted őket. Elolvasod, mit ír erről a tankönyv.

Nekiállsz sokat olvasni, hogy fejlődjön a nyelvezeted, a szókincsed. Fejleszd magad.

De igazából még a fenekedet sem kell megemelned, mert (mit ad isten!) most is ott ülsz épp az információs hálózat előtt.

2014. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!