Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ma már tényleg ennyire elfogad...

Ma már tényleg ennyire elfogadott, normális dolog az abortusz?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonom teherbe esett, de nem terveztek még egy gyereket, és addig gondolkodtak azon, hogy megtartsák-e, amíg kicsúsztak az időből. Az egész családunk, rokonság azt mondta, hogy nyilván támogatjuk őket, lelkileg és anyagilag is (leginkább az anyagi rész a gond, a kisfiuk most kezdte az iskolát, ami elég nagy kiadás), de hiba volt, hogy nem választották az abortuszt.


Én teljesen elképedtem, hogy képesek azok az emberek, akikkel lassan 20 éve együtt élek, így gondolkozni. A szüleim, nagyszüleim hithű katolikusok, az összes rokonom azon van kiakadva még akár karácsonykor is, amikor együtt vannak, hogy undorító, hogy ha valaki embert öl, kap 10-20 év börtönt, de az hogy ők meg akarták ölni a magzatot, az nem bűn???? Az nem lett volna gyilkosság, csak mert az a szerencsétlen még az anyja hasában van? Komolyan el sem tudtam képzelni, hogy ők ezt így látják, és elég rosszul esett....


Ezért bocsi, muszáj volt leírnom. Persze nem csak amiatt írtam ki a kérdést, de ezen döbbentem meg a leginkább, ez az ami a legszemélyesebben érint.


A kérdés még mindig csak annyi, hogy ez ma már teljesen normális, lassan hétköznapi dolog lesz, amit szinte bárki képes elfogadni?



2014. dec. 6. 12:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

Akik az abortusz ellen vannak, általában azzal szoktak érvelni, hogy a magzatnak is joga van élni.


Nos, a magyar törvények szerint egy embernek 18 éves kor alatt korlátozott jogai vannak.

Nem vehet cigarettát, alkoholt, stb.

Nem szavazhat.

Nem ő dönti el, hogy mehet-e osztálykirándulásra - a szüleitől kell írásos engedélyt kérni.


Ha egy gyerek nem döntheti el, hogy melyik párt vakarja a tökét 4 évig a parlamentben, akkor hogy dönthetné el azt, hogy élni akar vagy sem?

Sehogy.


Ezért van az, hogy a gyerek helyett a szülei döntenek, mert ők már felelősségteljesebben tudnak gondolkodni.

Ha ők úgy látják, hogy anyagi, vagy egyéb okokból nem tudnak gyermeket vállalni, akkor szívük joga elvetetni a magzatot.

Vagy neked elég az, ha megszületik, és onnantól kezdve nem érdekel a sorsa? Az mindegy, hogy esetleg egész életében nélkülöznie kell majd? Inkább dögöljön éhen később, mint hogy magzati korban kikaparják?


Arról nem is beszélve, hogy a szülők életét is tönkreteheti egy nem tervezett gyerek. Tanulmányok, karrierek szakadhatnak félbe, amit később, gyerek mellett nagyon nehéz pótolni.

Tehát amikor egy nő az abortusz mellett dönt, a saját életét és a születendő gyermek életét is mérlegeli.


Szerintem sokkal önzőbb dolog megszülni egy gyereket csak azért, mert "Isten ajándéka", mintsem gondos mérlegelés után elvetetni.

2014. dec. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Az abortusz éppen egy olyan téma, ami az egész világon megosztja az embereket. Szerintem soha nem lesz hétköznapi dolog, mindig vita tárgya lesz. Biztos, hogy itt is majd pro és kontra lesznek vélemények. Én a te véleményedet osztom. Manapság pedig az állami szerepvállalás alternatívákat kínál az abortusz mellé, legalább is a hozzánk hasonló vagy nálunk fejlettebb országokban.
2014. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
1-es, csak úgy mondom: egy tervezett gyerek ugyanúgy tönkreteheti a felelősségteljesen döntő szülők életét, házasságát, mint egy nem tervezett, nem akart. Egy korábban még halálra ítélt gyermek pedig lehet, hogy áldás lesz majd a családja számára, esetleg istenáldotta tehetség lesz. Ha neked lenne igazad, akkor az utcán minden gyerek és szülő boldog harmóniában andalogna, a generációk együtt élnének, minden felnőtt gondoskodna idős szüleiről és lehetne sorolni.
2014. dec. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Én tiszteletben tartom a véleményedet, de azért az messze nem ugyanaz, hogy egy 18 év alatti gyerek nem vehet cigit (úgyis vesz), mint az, hogy esélye sincs arra, hogy vegyen, mert eleve nem is született meg.


Azt elismerem, hogy én nem fogalmaztam pontosan: az, hogy az anyagiak miatt nem akartak még egy gyereket, nem jelenti azt, hogy "éhen döglik majd, ha megszületik".


A felelősségteljes szülőkről ne beszéljük, hiszen mint pl. itt is láthatod, becsúszott a baba, holott nem akarták. De sok szülő sz.rik a gyereke fejére, azt sem tudja, hol van, mit csinál. Ezt persze lehet a rohanó világra fogni, meg arra, hogy dolgoznak, de a saját gyerekem talán akkor is érdekel.


Azt is elismerem, hogy van ellenpélda, nem is kevés, de pl. én is nem tervezett gyerek vagyok, a szüleimnek nyilván más tervei voltak még, de nem dőlt össze a világ attól, hogy én megszülettem.


Persze, vannak, akik mérlegelik, de mi van a tizenéves lányokkal, kik a buliban terhesek lettek? Nem mérlegelhetnek semmit, mert fel sem tudják fogni, hogy mi lenne, ha gyerekük lenne.

2014. dec. 6. 13:40
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

#3

Akkor tiltsuk be a fogamzásgátlást, mert ki tudja, hány isten adta tehetséget tettünk ezáltal megnemszületetté! Sőt, kötelezővé kellene tenni a szexet, ezzel együtt a gyerekvállalást, nem?


Egyébként azért elfogadott az abortusz egyre szélesebb körben, mert már nem a sötét középkorban élünk, ahol esetleg az ilyen isten áldotta zsenit máglyán égették volna el boszorkányságért, mert valamiben túl tehetséges volt.

Azért egy abortusz más, mint egy "hétköznapi" gyilkosság.

A gyilkosságot sem azért büntetjük, illetve próbáljuk megelőzni, mert annyira hiányozna az a plusz egy élet a világról (különben egy szúnyogot sem csapnánk le), hanem mert empatikusak vagyunk (ki mennyire) és magunk is félünk a haláltól (szintén ki mennyire). Amit nem szeretnénk, hogy velünk is megtörténjen, azt másoknak sem szeretnénk. Nem az életet védjük, hanem az EGYÉNT. És ez nagy különbség. A magzatnak még nincs kifejlett elméje, egyénisége, félelmei. És nem véletlenül van egy határ, amég az abortuszt el lehet végezni, amég ezek el nem kezdenek kifejlődni.

Az élet lehetősége nem érték, hiszen szinte bármi élő képes új élet létrehozására. A természet (vagy isten, ki melyik verziót vallja) nők millióinál pocsékolja el egy élet lehetőségét minden hónapban. Az embert kell védeni, amivé válik a már megszületett csecsemő.

2014. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, azt mondod, nem tervezett gyerek voltál. Ha nem születtél volna meg, akkor sem lett volna ellene kifogásod.

A mi lett volna sosem opció. Ami nem volt a tiéd, azt nem lehet tőled elvenni. Ha nem születtél volna meg, akkor nem lehetett volna az életed elvenni tőled, hiszen soha nem is lett volna.

2014. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

"A felelősségteljes szülőkről ne beszéljük, hiszen mint pl. itt is láthatod, becsúszott a baba, holott nem akarták."


Megfelelő védekezés mellett is van egy kevés esély a teherbeesésre.


De fordítsuk meg a dolgot: ahogy te is írtad, a tinilányok, akik buliban dugnak orrba szájba, azoknál tényleg nem beszélhetünk felelősségteljes magatartásról. Ilyen emberek pláne ne szüljenek gyereket!


Mellesleg katolikus berkekben a fogamzásgátlás is bűn. Ha a távoli rokonod nem esett volna teherbe, akkor meg azon botránkoznátok meg, hogy "Hogy képzeli az a szemét, hogy óvszert használ?".

2014. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, mettől tekinted életnek az életet? Először ezt tisztázzuk, utána lehet beszélni a többiről is.
2014. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%
Első: az élethez való jog az egyik legalapvetőbb jog. Te igazságosnak tartod, hogy egy bizonyos életkorban nincs joga az életéhez az embernek, hanem a szülei dönthetnek arról, hogy életben hagyják-e, mivel ő túl éretlen ahhoz, hogy joga legyen élni.
2014. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
36%

#9

Amikor még "elvehetik az életét", akkor még korántsem nevezhető embernek. Nem emberibb, mint egy kioperált vakbél, vagy tumor. Azt mégsem sajnálja senki.

2014. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!