Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Márfi Gyula ha ennyire kiáll...

Márfi Gyula ha ennyire kiáll az anyaság tiszteletére és az abortusz megszüntetésére, akkor a Pápánál miért nem emeli fel szavát a cölibátus ellen, illetve a papok normális családi élése mellett?

Figyelt kérdés
Hiszen a többi vallás papjai hivatalosan családban élhetnek és gyermekeket nemzethetnek.
2012. márc. 5. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értem az összefüggést.
2012. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Mert, szerinted akkor több lenne az anya, ha a papok nem lennének cölibátusban...? :)) Kérdezzem esetleg profánabbul...?

A megbecsülésről nem is beszélve.

(Amúgy én sem látom értelmét a cölibátusnak, de a te részedről ez a kérdés egyértelműen kötözködés. És mivel az anyaság tisztelete és az abortusz iránti IGÉNY csökkenése, netán megszűnése szerintem is abszolút pozitív és "kiállásra érdemes" cél, ezért ez - bár lila gőzöm nincs, ki az a Márfi Gyula - a kötözködésedet tartalmilag roppantul unszimpatikusnak találom.)

2012. márc. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem értem teljesen az összefüggést. Az anyaság tisztelete fontos, mert ők életet adnak, az abortusz gyilkosság, mert az élet a fogantatástól kezdődik, cölibátus azért van, mert a pap lemond a család ajándékáról a hivatásáért. De ettől még tudják, hogy fontos a család és támogatják az intézményt. Nem a papok miatt fog kihalni az emberiség...
2012. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem az abortuszt kell betiltani, hanem olyan körülményeket teremteni amik lehetővé teszik egy gyerek felnevelését akkor is, ha az anya egyedülálló, vagy esetleg a gyermek speciális ellátást igényel...

Papnak állni nem kötelező, akik ezt választják, tudják, hogy cölibátust is választanak. Másban kapják meg a teljességet. Ott van például Böjte Csaba Testvér, akire több, mint 2000 romániai magyar árva és szociális árva tekint apukájaként.

2012. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!