Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok Keresztes Ildikó...

Mit szóltok Keresztes Ildikó nyilatkozatához? (többi lent)

Figyelt kérdés
[link]
2014. dec. 11. 04:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Igaza van, legalább is, ami az itthoni életet illeti.
2014. dec. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

óriási kerekek a kocsi alatt!

"Magyarországon van egy deprimáló, nyomasztó, negatív gondolkodásmód, sajnos nem elég intelligensek a magyarok"

-mondja a zseniális majom. Nem fog hiányozni.

Ha a gondolkodásomat nem a divat, a tömeg, a média, a szemét determinálja, hanem magam hozom létre a gondolataimat, magam teremtem meg, akkor nem mondok ilyet.

Gondolkodom, alkotok, tevékenykedem, ahogy jónak látom. Ehhez nem kell "Amerika". Mindezt ott tudom megtenni, ahol éppen vagyok.

2014. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Utálom, amikor valaki a szidja a saját hazáját, nemzetét. Amikor valaki azt mondja, hogy a magyarok ilyenek meg olyanok, abba ő is bele tartozik.

Egyébként meg kétlem, hogy Amerikában olyan ismert, sikeres lett volna, mint itthon. Tehetséges, de ott rengeteg tehetséges ember van, nehéz kitűnni.

Inkább becsülné meg, hogy itthon sikerült valamit elérnie. De úgy látszik ez már nem számít neki.

2014. dec. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván nem merte leírni, hogy mi a gond, főleg úgy, hogy politikáról nem nyilatkozhat. Magyarország valóban élhetetlen, korrupt ország, nem azzal van a baj, hogy a magyarok negatívan gondolkodnak, okuk is van rá, már az összes volt szoci ország lehagyott minket, ez nem túl jó érzés. Érthető, hogy az emberek szeretnének rendezetebb anyagi helyzetet, működő szociális hálót. Magyarországon diplomásként is egy megalázó fizetésért dolgozol, nem értékelnek semmire, ha valami gondod van nem kapsz segítséget. Teljesen megértem, ha innen még egy viszonylag elismert énekesnő is menekülni akar. Mert a közhangulat valóban olyan, hogy depresszióssá teszi az embert.
2014. dec. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Érthető, hogy az emberek szeretnének rendezetebb anyagi helyzetet, működő szociális hálót."

Mert Amerikában van működő szociális háló? :)

2014. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
5 Természetesen van, csak ki kell fizetni, igazából mindenhol ahol jól működik, ott fizetni kell érte. Ott inkább az a gond, hogy ha valaki tényleg szegény, akkor valóban nem foglalkoznak vele megfelelően, de ahhoz nagyon lent kell lenni. Ha dolgozol, akár valami teljesen szar munkát is, akkor alap, hogy ki tudod fizetni a jó lakást, autót és a biztosításodat.
2014. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
["ha valaki tényleg szegény, akkor valóban nem foglalkoznak vele " -de hát ez lenne a szoc.háló lényege, hogy ezek ne hulljanak ki belőle]
2014. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
7 Oké, akkor rosszul fogalmaztam. Magyarul, itthon minősíthetetlenül szar az egészségügy, és hiába fizeted a nyugdíjat, mert nem fogsz kapni semmit vissza, amikor nyugdíjba mész, annyi pénzt meg tissztességes fizetésből (hacsak nincs nagyon jó szakmád, vagy nagyon jól benyaltad magad valahova), hogy annyi pénzt félretegyél, amiből megkaphatod az eü. ellátást és a nyugdíjat. Nem a segélyezés érdekel, mi a párommal dolgozni szeretünk, nem segélyből élni, csak ha itt Magyarországon dolgozol, akkor örülsz ha kifizeted a rezsit, kaját. Jobb országokban viszont félre tudsz tenni pénzt, tudsz nyaralni, stb. Én mindig azt mondom, ha egészséges vagy és nincsenek nagy vágyaid, akkor nyugodtan lehet Magyarországon lakni. Engem nyomaszt, hogy a külföldön élő ismerőseim milyen életet élnek, mennyit utaznak és milyen életszínvonalat tudnak fenntartani. Emiatt teljesen megértem ha valaki külföldre költözik.
2014. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!