Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a német kormány napi...

Ha a német kormány napi szinten kér elnézést a holokausztért, akkor a katolikus egyház miért nem kér bocsánatot a keresztes háborúkért és az emberek elnyomásáért, kizsákmányolásáért?

Figyelt kérdés
Fair play van manapság, nem?
2014. aug. 21. 00:06
1 2
 1/17 kzs ***** válasza:
4%

Nézd, tudtommal a katolikus egyház már bocsánatot kért azért a rengeteg iszonyatosságért, amit Isten nevében követtek el (mint pl. inkvizíció, keresztes háború).


Az, hogy mit jelent az emberek elnyomása, kizsákmányolása, az más kérdés. A katolicizmus erre vonatkozóan felelősséget nem vállal, sőt meggyőződésük hogy ők az egyetlenegy igazi egyház, és csak nekik van joguk egyháznak lenni. Minden más egyházat fenntartásokkal ismernek el (vagy el sem ismerve leszektázzák).

2014. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
A német kormány nem értem miért kér elnézést amikor csak amerikai bankok és a náci párt tehet róla ezt nem értem? A történelem során összenőtt, hogy a németek csinálták a holokausztot pedig csak a nácik voltak. Elméletileg kért, de az igazi katolikus egyház rég nem az aminek kitalálták eredetileg. Most már nem nyomja el az embereket sőt egy-két pápa még rengeteg jót is cselekedett csak le akarják járatni. Az az egyház amiben gyilkolnak eleve nem lehet keresztény, iszlám, zsidó tehát as legnagyobb jó vallások. Mindenki úgy élt akkor ahogy a katolikus egyház mondta és ezt látván pár gonosz ember kitalálta, hogy meg kéne szerezni az egyházat és az embereket így befolyásolni és az Istenük nevében gyilkolni. Ma már szerencsére csak Amerikában vannak ilyen beteg dolgok, de vigyázni kell, mert a biblia prófécia szerint nyakig vagyunk a végítéletben.
2014. aug. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Ozmium42 ***** válasza:
59%
Megfordítom: miért kell naponta bocsánatot kérni a holokauszt miatt?
2014. aug. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 ceri ***** válasza:
57%

Ha egyáltalán lenne miért, akkor sincs kitől bocsánatot kérni. A németek meg elég agyalágyultak, hogy állandóan bocsánatot kérnek. Ha valami nem megy azt ne erőltessük. A sátán népe nem bocsájt meg soha. 80-100 éves aggastyánokat üldöznek, vegzálnak ma is 1 bulldog módjára, tanúságot téve arról, hogy náluk a bocsánat ismeretlen fogalom. Pedig a németek antidemokratikus módon, semmibe veszik a demokráciában alapvető szólásszabadságot -a holokauszt megkérdőjelezését büntetik. Benyalnak a zsidóknak, ami nem véletlen, hiszen őket is leigázta a globális pénzhatalom.

Mellesleg nem értem miért és kitől kérne bocsánatot az egyház. Az akkori hódító muszlim törököktől, mert vissza akarták foglalni a szent földet? Persze elég zavaros volt az az időszak, akit érdekel olvasson utána.

Ilyen alapon mi is bocsánatot kérhetnénk, mert a keresztes seregek megvédték Nándorfehérvárnál a hódító iszlámtól Mo-ot és európát.

2014. aug. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A keresztes háborúk áldozatainak családja már nem él...
2014. aug. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes, hogy az egyik "mozgalom" szimbóluma tiltott jelkép, a másikat pedig milliók viselik a nyakukban és térdepelnek előtte reménykedve csodákban.
2014. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

A szimbólumokban éppen az a szép, hogy az egyszerre több üzenetet is hordozhat - attól függően, ki tekint rá!


Neked a keresztről ezek szerint csak és kizárólag a keresztes hadjáratok jutna eszedbe. Biztos megszenvedhetted, szegény Te, és még nem dolgoztad fel a traumát.


Nekem a kereszt azt az üzenetet hordozza, hogy Jézus Krisztus meghalt értem. :)


Egy Római Katolikus

2014. aug. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a holokauszt még mindig téma, azt megértem, hiszen alig 70 éve volt, tanulságos eset, fel kell dolgozni, ok.

De hogy a keresztes háborúk még mindig indok a katolikusok vegzálásra az (szerintem) kicsit nevetséges. Pláne, hogy II. János Pál már bocsánatot kért érte.

Törökország még mindig nem kért bocsánatot az örmény holokauszt miatt, vagy a több évszázadig szedett devsirme miatt. Oroszország se a sztálini rendszer bűntettei miatt. Nagy-Britannia, Franciaország, Spanyolország, Portugália, Hollandia vagy az Egyesült Államok se kért még bocsánatot a rabszolgaság miatt.

Rengeteg ilyen lezáratlan ügy van még, de neked kedves kérdező, pont azzal van problémád, amit lezártak.

2014. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 szp72 ***** válasza:
81%

1. A katolikus egyház számos esetben bocsánatot kért már, a felsorolt esetekben is.

2. A keresztes háborúk alapvetően a keresztény Európa önvédelmi harcai voltak az igen agresszívan terjeszkedő iszlámmal szemben. Persze kegyetlenkedések minden háborúban, minden oldalon előfordulnak.

3. Idővel a zsidók is megbocsájthatnák az ellenük elkövetett bűnöket.

4. Szerintem a zsidóknak is akad némi bűnük, amiért bocsánatot kérhetnének. Például Rákosiért, Gerőért, Kun Béláért, általában a kommunizmusban való nem csekély részvételükért.

5. Úgy tudom, hogy a kapitalista kizsákmányolásban is eléggé élen jártak.

6. De abban sem vagyok biztos, hogy a zsidó-palesztin konfliktusban csak a palesztinok a bűnösek.

2014. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Talán, mert a németek tényleg megbánták...
2014. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!