Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hisznek egyesek az...

Miért hisznek egyesek az összeesküvés elméletekben, gondolják hogy a valóság amit tanultak az nem is úgy van?

Figyelt kérdés
Ez foglalkoztatott sokáig, hogy vajon egyes emberek nem hiszik el hogy a történelem a legjobb tudásunk szerint úgy volt, ahogy volt, és próbálnak mindenre mást kitalalni? Vagy pl. hogy bizonyos tehetsegkutatok szavazasat a csatorna manipulalja, vagy hogy a kínai étteremben emberhúst adnak, meg hogy a tudomány nem úgy van, hanem máshogy. Miért van ez a hit bennük? Hogy nem lehet belatni józan ésszel hogy tévednek? Vagy csak nem tudják hogy a tudomány, a demokrácia, a modern államokban a dolgok hogy működnek?

2014. dec. 14. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

1) "vajon egyes emberek nem hiszik el hogy a történelem a legjobb tudásunk szerint úgy volt, ahogy volt, és próbálnak mindenre mást kitalalni"


Mert úgy 25 éve még érdekes módon más volt a történelemkönyvekben, mint manapság :)


2) "Vagy pl. hogy bizonyos tehetsegkutatok szavazasat a csatorna manipulalja"


Mert pl. előnyük származhat abból, ha egy érdekesebb karaktert tartanak benn, mint a kedveltebbet.


3) "a kínai étteremben emberhúst adnak"


Ha olcsóbban jutnak hozzá, biztos van olyan, aki megteszi.


4) " a tudomány nem úgy van, hanem máshogy"


Sok példa van a történelemben, hogy tényleg máshogy volt. Kopernikusz, Galilei, Einstein... stb.


5) "Hogy nem lehet belatni józan ésszel hogy tévednek?"


Többynire igen, de az a ciki, amikor kiderül, hogy mégsem, és erre is volt már példa.


6) "Vagy csak nem tudják hogy a tudomány, a demokrácia, a modern államokban a dolgok hogy működnek?"


Dehogynem, épp ezért. Tudják hogyan kéne működni, és látják, hogy hogyan működnek valójában. :)


***


Szóval látod, én úgy érzem mindenre adtam egy ésszerű választ, de itt egy jobb leírás:


[link]


Az emberek nem tévedhetetlenek, gyakran rosszindulatúak, és gyakran durvább dolgokat csinálnak, mint az elképzelni tudnánk. Nem árt, ha van egy természetes kétkedés a világ dolgai iránt, mintha birkaként követnénk mindent.

2014. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Izgalmasabb. Szeretnének valami olyat tudni, amit sokan nem.
2014. dec. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Pietrosol ***** válasza:
47%

Szia!


Ha megnézed, hogy a történelemre épült politikai és gazdasági rendszer miképp működik, kénytelen vagy megállapítani, hogy igaztalan, kitalált világban élsz. Gondolod, hogy egy hazug világhoz az igazságon keresztül érkeztünk el? Hazug világhoz igazságon keresztül nem vezet út.

2014. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Belül érzi az ember, hogy az hitelesebb, mint amit tanítanak. Nem lehet megmagyarázni, érezni lehet.
2014. dec. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
utolsó: én meg pont az ellenkezőjét érzem. Hogy hitelesebb, amit tanítanak. Itt meg akkor a te érzésed az én érzésem ellen. Erre ezt tudom mondani.
2014. dec. 14. 17:01
 6/18 A kérdező kommentje:
Akik azzal értenek egyet, hogy van összeesküvés, és a dolgok nem úgy vannak, ahogy tanítjuk. Megértem az érveléseteket, de pl. a történelemre bizonyítékok vannak. nem kártyavár, nem lehet kártyavárból építkezni. A tudomány nem átverés: létező, bizonyítékokon alapuló tudás. Enélkül a jelen technikai fejlettsége nem létezhetne. A demokrácia, és politikai berendezkedés: lehet hogy más egyes érdekcsoportok érdekei, de a nyilvánosság, a sajtószabadság, szólás, és véleményszabadság, valamint akár egy állam érdeke (gyarapodás, fejlődés), ahol demokrácia van, nem lehetséges, hogy ne azt tanítsák, ami a legjobb tudása az emberiségnek, magyarul nem átverés. Az egy dolog, hogy érdekesebb, az amit máshol olvasol, de nem biztos, hogy úgy is van (a sárkányos mesék is érdekesek). különben meg ma kb 5 perc alatt le lehet ellenőrizni bármilyen állítást amit az iskolában, máshol hall az ember. A tehetségkutatós szavazás: ha manipulálnák a szavazást, akkor valójában az embereket vernék át, mert azt hiszik, demokratikusan kerül ki a győztes, de nem. Ez diktatúra lenne, és az megengedhetetlen. Ott közjegyzők vannak. Nem igaz, hogy valakinek nincs az ismerősei között közjegyző, aki nyugodt, családi légkörben (ahol a hazugság kizárt) ne tudná elmondani. hát figyelj, itt átverés van, vagy figyelj: itt minden rendbe zajlott. Kizárt, mivel ott is emberek vannak, azok meg beszélnek, és biztos előbb-utóbb kiderülne, ha nem így lenne, és közfelháborodás lenne, bár igaz, hogy manapság egyre többet hallani a "jogállamiság lebontásáról", ami jel lehet, nade ezeket a műsorokat nem az utóbbi években kezdték szidni emiatt, hanem már jó régóta, mielőtt a fidesz akár csak a hatalom környékére se juthatott.
2014. dec. 14. 17:08
 7/18 anonim ***** válasza:

Úgy érzem, egy túlságosan ideális világot képzelsz magad elé, ennél sokkal szomorúbb helyen élünk. Nem is feltétlenül kell titkos összeesküvésekre gondolni, a média vagy a politikusok meglehetősen nyíltan manipulálnak - persze beszélni nem beszélnek róla.


Pl. éppen most derült ki, hogy valóban léteztek titkos CIA börtönök Európában. A WikiLeaks nélkül ezt ma se tudnánk, vagy nem hinnénk el, mert teljesen abszurdnak tűnik, hogy egy ilyen kényes ügyet az USA a saját területén kívül intézzen.


Ha meg tévé, akkor egyszerűen elég egy-egy résztvevőnek hosszabb műsoridőt kapni, nagyobb drámát csinálni köré, és máris többen fognak szavazni rá.


Tudomány? Épp Amerikában, az egyik legdemokratikusabb országban, a tudományok fellgvárában kötelező egyes helyeken kreacionizmust is tanítani a tudományos megalapozottságú elméletek mellett.


Szóval bármennyire is hülyén hangzik egy-egy összeesküvés-elmélet, nem árt mindig nyitott szemmel járni :)

2014. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Majd a végén kiderül.
2014. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De azér alapelveket lehet mondani, hogy pl. Magyarországon nincs cenzúra, és van szólásszabadság?. Bár tudom ma egyesek ezért is megköveznének, pedig ez az ért elég biztos dolog szerintem. Ha az alapelvekben meg tudunk egyezni, az már egy jó lépés szerintem.
2014. dec. 15. 03:51
 10/18 A kérdező kommentje:
Kár hogy ott tart ez az ország, hogy ilyen dolgokban sincs egyetértés. Svédországban ennél sokkal specifikusabb dolgokról beszélenk, mer ilyeneken nem is gondolkodnak, meg pláne nem vitatkoznak.
2014. dec. 15. 03:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!