Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az összeeskü...

Mi a véleményetek az összeesküvés elméletekről? Gondolok itt például az Illuminátusokra. Szerintetek van valóság alapja vagy csak kitaláció az egész?

Figyelt kérdés
Egyébként állítólag az amerikai egy dollároson az ő jelképük van rajta(mármint az Illuminátusoké - remélem így írják). És nem régiben néztem de az ukrán ötszáz hrivnyáson is az a furcsa piramis van, felette azzal a szemmel. Ez amúgy mi? Minek teszik rá?
2010. júl. 12. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

és itt hol az összeeesküvés ?

léteznek persze de sztem amik valóban azok, na hát nemtom de sztem senki nem olyan merész h ide leírja

2010. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az összeesküvés-elméletek olyanok, mint a mondák. Szájról szájra terjednek. Valamikor igazak voltak, aztán ki-ki belecsempészett ezt-azt, kihagyott belőle ezt-azt, és így egész más színezetet kapott a sztori. Valami van bennük, de a nagy részük túlzás.
2010. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Biztos vannak ilyen társaságok, de nem hinném, hogy ilyen formában. Most komolyan, ha te vezetnéd az illuminátusokat, te lennél olyan hülye, hogy kirakod a jeleteket a dollára? Olyat is hallottam, hogy épületek tervezésénél is ilyen szimbólumokat használtak, de - most kapaszkodj - olyat is hallottam, hogy sörösüvegen is az ő jelük van. Ezek után el lehet gondolkozni, hogy kb mennyire is titkos az ilyen társaság. Az állítólagos céljuk a világ uralma, akkor szerinted ez hogy a jelük mindenen ott van és mindenhez köthető, mennyiben járul hozzá ahhoz, hogy mindezt "csendben" végrehajtsák?

Egyébként én úgy tudom, de biztos kijavítanak ha tévednék, a piramis és a fölötte lévő szem Isten jele vagy ábrája.

2010. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy az szabadkőműves jelkép.

Érdemes olvasni a Konspirációs Teóriák nevű oldalt, ahol Tiboru alaposan utána járt egy csomó dolognak, összeszedve a legelterjedtebb elképzeléseket, és érdemes beleolvasgatni a kommentekbe, mert némelyikben sok okosság is van.


A nagy összeesküvés-elméleteknek az a hibája, hogy a létrejött eredményt tételezik fel előre meghatározott célként.

De!

Nem szabad csak úgy elvetni őket, mert sosem tudhatjuk, melyik mögött mi lehet az igazság.

2010. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

16:58-as vagyok:

[link]

itt azt írja, hogy a szabadkőművesek 1797-ben használták először. A keresztények pedig a 17. századtól. És a linken látszik egy francia emberi és polgári jogok nyilatkozata kőtábla, ami szintén használja és az is előbbi, minthogy a szabadkőművesek használták volna.

2010. júl. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

"Mi a véleményetek az összeesküvés elméletekről?"


Olyan emberek hisznek bennük, akik egyrészt félműveltek (nem műveltek, csak belekaptak ebbe-abba a témába), és nem gondolkodnak logikusan. Ezenkívül azokra jellemző, akikben harag, düh, frsuztráció van, dühösek a világra, és semmit sem fogadnak el, ami "hivatalos". Tehát nem hisznek a történészeknek (a történelem "máshogy volt"), a politikát egy nagy csalásnak tartják ("nem azok az igazi vezetők, akik eltőrében vannak"), a tudósoknak ("Igazából már rég megvan az örökmozgó, de titkolják"), a gazdaság vezetőinek ("igazából nincs válság, a válságot mesterségesen gerjesztették").


Szóval egy olyan alapbeállítottság jellemzi az ö.e.-hívőket, hogy dühösek, sértettek, dacosak, és azt hiszik, hogy attól, mert mindenről MÁST gondolnak, mint a többség, attól már JOBB minőségűek a gondolataik.


"Gondolok itt például az Illuminátusokra. Szerintetek van valóság alapja vagy csak kitaláció az egész?"


Van valóságalapja. Az Illuminátusok egy létező szervezet, mely 1776-tól 1784-ig létezett. Volt néhány neves tagja, és voltak politikai céljai, de sohasem volt nagy hatalma, és sohasem ért el semmit. De a neve jól hangzik, ezért egy csomó történetet kitaláltak róluk. Leginkább R. A. Wilson, aki nagy regényt írt, amiben az Illuminátusok összeesküvése irányítja a történelmet. Hangsúlyozom, ez egy REGÉNY, ráadásul vicces, olyasmi, mint a korongvilág vagy a galaxis útikalauz stopposoknak. Ennek ellenére egy csomóan azt hiszik, hogy ami ott le van írva, az tény. Elég szánalmas, bár RAW ha élne, jót nevetne ezen.


"Egyébként állítólag az amerikai egy dollároson az ő jelképük van rajta"


Nem, az egydollároson egy összetett jelkép látható, amely az amerikai elnöki pecsétre emlékeztet.


A piramisnak 13 emelete van, ami a 13 gyarmatra utal. A szem a háromszögben régi keresztény jelkép, az isteni gondviselésre utal. Az évszám a függetlenség időpontja. A felirat megerősíti, hogy ez új kor (novus ordo seclorum) kezdete. A "novus ordo saeculorum" Vergiliustól vett kifejezés. Az "annuit cœptis" pedig azt jelenti, hogy "beleegyezett a vállalkozásunkba/elhatározásunkba", tehát: Istennek tetsző a törekvésünk.


Az elnöki pecsétet 1782-ben tervezték, furcsa elképzelés, hogy ez lett volna az Illuminati emblémája.

2010. júl. 13. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
(c)Laudator.
2010. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha tudnátok hogy mennyire igaz ez az egész, csak ti nem tudjátok felfogni, mert hogy ilyen nem létezik, egyszerűen hülyeség! annyira anyagiasak vagytok.
2011. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
van egy nagyon jó blog aranykor hajnalán.az nagyon tuti.és igaz!
2011. jún. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van valóságalapja. Ha nem vagy a TV által megkergített, kicsit körülnézel és látod. Nem fogom végig leírni, de az a minimum, ami az alapja. Ahhoz látni kell mi folyik!

Utána már mindenki eldöntheti, hogy ez összeesküvés, háttérhatalom, vagy nem - de az a baj, hogy a társadalom 80%-a már abban kételkedik, amit látnia kéne maga körül!

2011. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!