Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ettől gonosz ember vagyok?

Ettől gonosz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Diplomázhattam volna az emberek manipulációjából is, mert végül is közvetve ebből élek. A vallásos embereket, meg az összeesküvés-elmélet hívőket imádom olyan szempontból, hogy nagyon könnyű őket befolyásolni, már-már direkt keresem őket. Sokkal könnyebben "eladok" nekik bármit, mint bárki másnak. Eleinte rosszul éreztem magam emiatt, mert végül is sokszor becsapom őket és kihasználom a hiszékenységüket, de mostanában szinte élvezem is, és úgy vagyok vele, hogy "aki hülye szenvedjen". De most megint rám jött, hogy én ettől gonosz ember lennék? Ha nem én, akkor más fogja őket kihasználni, nem?

2014. aug. 2. 19:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Személyesen ismerek egy magyar írót, aki saját könyvei mellett álnéven szokott kiadni történeteket, főleg amerikai pénzügyi rendszerekről és bizonyos vallásokról. Direkt nem írom le a nevét, de aki utánajárt már ezeknek biztosan találkozott vele. Ő mondta, hogy szinte csak külföldi conspiracy blogokból fordít és "táplálkozik", kerít hozzá történetet és nagy mennyiségben veszik a népek.

Na én azért kisiparos vagyok hozzá képest, mégis ő azt mondta, hogy egy percig nem jutott eszébe, hogy megbánja.

2014. aug. 2. 19:45
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ahhogy a régi mondás is tartja: aki hülye, haljon meg!
2014. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Igen, gonosz dolog, de hát végül is, ha neked bedőlnek akkor elég hülyék!
2014. aug. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Hááát... ha direkt átvered és kihasználod az embereket, az tuti nem a legnagyobb szívjóságra vall. Azt nem hiszem, hogy gonosz lennél, csak sekélyes és hiányzik belőled az emberség és a gerinc.
2014. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ez is gonoszság, bármilyen enyhe is. Elvégre szándékosan ártasz másoknak, önös érdekekből. Az pedig nem mentség, hogy helyetted 1000 másik is átverné a hiszékenyeket.
2014. aug. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Konkrétabban mit csinálsz, ha szabad kérdeznem?
2014. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen gonosz dolog. Nem lehet kihasználni valakit csak azért, mert hiszékeny vagy buta. Ez olyan dolog mintha megvernél egy gyereket és a felelősére vonnak közölnéd, hogy nem te tehetsz arról, hogy egy gyerek gyengébb, mint te.

Ráadásul sokszor a hiszékenység a kétségbeesésből és a félelemből fakad. Elég sok példa van, hogy gyógyulást ígérnek a csalók olyan beteg vagy idős embereknek akik félelmükben már bármit elhisznek. Na ez a legalja a szakmádnak, az ilyeneket gond nélkül agyonverném.

2014. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 cli_hlt ***** válasza:

Ez rettenetesen aljas dolog. A vallások és összeesküvéselméletek által legyengített szellemű emberek ugyanúgy áldozatok, mint a testi betegek.


Szerintem ezt kihasználni nagyon erkölcstelen dolog.

2014. aug. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tisztességtelen inkább. A gonoszt hagyjuk meg súlyosabb esetekre.
2014. aug. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ, hogy milyen káruk származik belőle. Ha csak a pénzüket csalod ki, az ugyan nem szép dolog, de aki a mai világban öt perc Google keresést nem tud megejteni, amivel kiderülne a turpisság, az meg is érdemli, hogy átverjék.


Más a helyzet, ha valakinek az életébe kerül a dolog. Pl. beteg, orvosi kezeléssel megmenthető lenne, de ő helyette valami kuruzsló csodaszerét választja, ami természetesen hatástalan, de az elvesztegetett idő miatt már menthetetlenné válik. Na az ilyen sarlatánokat meg tudnám fojtani egy kanál vízben.

2014. aug. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!