Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Tapasztaltátok...

Külföldön élők! Tapasztaltátok e a kultúrsokk hatásait, szakaszait, és hogyan vészeltétek át?

Figyelt kérdés

Azokhoz szólnék, akik már éltek huzamosabb ideig külföldön vagy most is ott élnek. Mondjátok el röviden, mennyi időt töltöttetek kinn, mennyi ideje vagytok kinn, és hogyan éreztétek/érzitek magatokat... volt e, amikor fel akartátok adni, sikerült e átvészelni és most jobb e? Vagy ha győzött a honvágy és hazamentetek, visszajöttetek e?

Én 6 hónapja élek Londonban. Kezdetben imádtam, és most is imádom igazából... Olyan keresetem van, amiről otthon álmodni sem mertem, sosem gondoltam volna, hogy egyszer majd minden gond nélkül zsebből tudok kifizetni százezer forintos telefont és hasonlókat. Mégis kb. egy hónapja úrrá lett rajtam a honvágy, főleg a családom hiányzik nagyon, kevés a szabadidőm is, keveset tudok a barátaimmal lenni, teljesen depis lettem. De nem akarom feladni, mert tudom, hogy otthon semmi esélyem megélni. Ti hogy voltatok ezzel?


25/L


2014. dec. 14. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

picit tobb mint 3 honapja vagyok kinnt, egyedul jottem ismerosok, baratok, csalad nelkul. senkim nincs itt.. az elso het nagyon rossz volt, sirtam, haza akartam menni, de utana jobb lett

most majd karacsonyra hazamehetek amit mar egyre jobban varok, be vagyok sozva :D viszont utana vagy fel evig nem mehetek, nem tudom, mi lesz velem

19/L

2014. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 éve vagyok kint és megmondom őszintén hogy nem vágyom haza.

A közvetlen családtagok hiányoznak, a barátok eddig is szanaszét voltak a világban és itt is találtam újakat, de jobban szeretném ha a család jönne gyakrabban látogatni inkább.

2014. dec. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

3 evet eltem londonban, nekem nem voltak illuzioim, mivel jartam mar ott, tudtam hogy kb mire szamitsak. Ami megis kiverte a biztositekot az a lakhatas, a lakasok allapota es arai. En kb evente 1x mentem haza, akkor is rovidebb idore.

Tudtam mit vallalok es azt is hogy ez meddig fog tartani, mert kb 2 evre terveztunk, megis ahhoz hasonlitanam mint amikor fejest ugrok a 20 meter hosszu medenceben es a viz alatt kell leusznom a tavot. A vegen mar nagyon vartam hogy elkoltozzunk, pedig jol fizeto melom volt.

Ami nagyon sokat segitett az a parom, mi ketten mentunk, egyedul biztos hogy bele sem vagok. Hihetetlen maganyos tud lenni az ember egy 10 millios metropoliszban is ha uj ott es senkit sem ismer.

A masik amit talan lehet "kultur sokknak" nevezni az az a felfedezes hogy a varos sokkal lepukkantabb mint amire szamitottam es sokkal tobbet esik, kb par het nyar kivetelevel a Napot sem latni.


Aztan iden nyar elejen vegre elkoltoztunk Becsbe, ami egy feludules volt. Europai korulmenyek kozt lakunk, ugyan olyan az idojaras mint otthon, ugyan azok az etelek (koszi monarchia) es ha haza akarok ugrani talalkozni az otthoniakkal az nekem 1 orat vesz igenybe, mivel hatar mellett laktam. Szinte minden heten van nalunk otthonrol vendeg.

Maga a varos is joval elhetobb, lassabb a tempo, tobb a szabadido, jobb a kornyezet is.

Ugy erzem, legalabb 1 evvel elobb kellett volna koltozni, mert csak a nyelvtudast tudom kamatoztatni, amit UK-ben szereztem, de az mar hasonlo szinten volt 2 ev utan is.

2014. dec. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!