Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van mostanság annyira...

Miért van mostanság annyira felkapva a fiatalok körében a japán kultúra? Mi ez a nagy otaku, manga, anime mánia?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 19:45
 1/7 Ezeöccá ***** válasza:
93%

Minden héten van egy ilyen kérdés. Rendezzük:


Amit te "mostanság"-nak nevezel, az lehet, hogy másnál már több évtizedes múltra tekint vissza. Ez nem egy új hype, Európában jó pár évtizede, évszázada foglalkoznak Japánnal, valószínűleg azóta, mióta a hollandok és a portugálok először partra szálltak ott.


Magyarországon szintén nem új keletű a téma, már a világháború előtt is publikáltak könyveket japánról, még japán nyelvkönyv is volt.


Nem kizárólag a fiatalok érdeklődnek a japán civilizáció iránt, tudok 60-70 éves emberekről is, akik járatosak a témában.


A japán kultúra nem merül ki a mangával és az animével.


Japánul rengetegen tanulnak Magyarországon, ami szintén nem tavalyelőtt kiskedden kezdődött.

2014. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Én csak a yaoit szeretem:-D
2014. dec. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem hiszem, hogy annyira fel lenne kapva. Pont annyi híve van, mint a latin-amerikai, kínai, egyiptomi, stb. kultúráknak.

Másrészt az emberek általában érdeklődni szoktak a tőlük távol eső kultúrák iránt. Japán több embert érdekel, mint mondjuk a bolgár kultúra.

Harmadrészt, a japánok is pont ennyire érdeklődnek a nyugati kultúra iránt, sőt még jobban.

2014. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Már rég óta felkapott csak mo-ra nem jellemző még eléggé visszautasító....


Animék kellemes egyszerű időtöltés mindenki megtalálhatja magának való témát ami érdekli. Néha sokkal jobbak mint egy amcsi film vagy sorozat sok pozitív dolgokat mondanak el sokszor erőszak mögött megbújva. Sima unalmas ismétlődő hétköznapokhoz erőt adnak.


Írd le miket szeretsz esetleg tudunk megfelelő Animét ajánlani számodra, ha bele akarnál nézni...

2014. dec. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon igazat adok abban, amit a "hétköznapi dolgokhoz való erőt adás"-ról írtál. :) Köszönöm szépen a válaszokat, véleményeket! :) Azóta már én is rátaláltam egy animére, ami megfogott. :)
2014. dec. 24. 13:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi a címe?
2014. dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Death Note. :D
2014. dec. 26. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!