Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánul meg lehet tanulni...

Japánul meg lehet tanulni otthon, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik az a nyelv,meg szeretném tanulni,de külön tanárra nincs lehetőségem,illetve az iskolában naná,hogy nincs lehetőség rá. :S

Ezt a knyövet néztem,most fogom kikölcsönözni a könyvtárból.

Helen Davies - Kezdők japán nyelvkönyve

Valakinek van vele tapasztalata?

Előre is köszi! :)



2013. márc. 30. 12:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
36%

Egy nyelven sem lehet JÓL megtanulni otthon, tanár nélkül.


Tele vannak a könyvek, az internet is hibákkal. Arról nem is beszélve, hogy egy nyelvnél a legfontosabb rész a BESZÉD, amit otthon egy könyv felett ülve nem fogsz elsajátítani!


Most tanulom a 8. nyelvemet, szerintem így van. Sokan mondják, hogy pedig ők megtanultak otthon így meg úgy - a kérdésem csak az, hogy mennyire? Ez egy anonim fórum, mindenki azt hazudik magáról amit akar természetesen. Általánosságban viszont elmondható, hogy az otthon tanulók ha értenek is, rosszul beszélnek és hallanak, valamint a nyelvtani összefüggéseket és a nyelv sajátosságait is kevésbé értik meg. Nem hülyeségre lett kitalálva a tanítás.


A könyv leírja a nyelvtant, ad egy szókincset is. Egy nyelv logikája, megértése azonban ennél sokkal összetettebb, komplexebb dolog.

2013. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
19%

U.i.: japánból bachelor végzettségem van, még az egyetem folyamán is sokan nehezen tanulták meg 3 év alatt. Szerintem könyvből ne reménykedj.


A könyvet nem ismerem egyébként. Az ELTE-n a Genki-ből tanítanak, amit elsőévesként anno förtelmesnek tartottam, másodévben kaptunk nála sokkal rosszabbat :) Alapvetően a szószedete és a kanjiszedete felettébb logikátlan, de az alap nyelvtant szépen, összeszedetten és sorrendben veszi át.

2013. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Akkor itt vagyok én példának. Másfél/két éve tanulok japánul egyedül a Dekiru című könyvből (drága, de megéri), és már egész jól megy. Persze tanárral gyorsabb és egyszerűbb, de hát nem születik mindenki gazdagnak és pestinek :). A kiejtés nehézségéről nem is beszélhetünk a japánban, mert a legkönnyebbek közé tartozik. Ha hallgatsz japán zenét, nézel japán filmeket, vagy animéket az égvilágon semmi problémád nem lehet a kiejtésben. Ja és javaslom a [link] oldalt. Kiírsz japánul valamit és az anyanyelvűek kijavítják. Tanulótársat is kereshetsz, illetve a japánok nagyon segítőkészek, skypeon is lehet velük beszélgetni gyakorlásképpen. Az én véleményem az, hogy meglehet tanulni japánul otthon, egyedül, de nem internetről, mert egy jó könyv mindenféleképpen kell. Persze nem egyből anyanyelvi szinten, meg nem is túl gyors a folyamat, de nem lehetetlen. A lényeg, hogy legyen kitartásod, mert az első pár hónap igen nehéz lesz. Sok sikert! :)
2013. márc. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Animéket minden nap nézek,több órán keresztül,illetve leginkább japán zenéket hallgatok.

2013. márc. 30. 16:56
 5/37 anonim ***** válasza:
23%

Hát abból egyik sem segít rajtad sokat. Ugyanis a valóságban távolról sem úgy beszélnek, mint egy animében.


Nem csak a stílus és udvariassági szint más (az animékben gyakorlatilag vagy túl udvariasan, vagy túl gyerekesen beszélnek, átmenet nem nagyon van), hanem a használt szavak, kifejezések is, de még a hangszín is (értsd: a valóságban nem visítanak/morognak egész nap).


De gondolom ezt aztán magyarázhatom annak, akik anime miatt akarnak japánul tanulni...

2013. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nekem az egész kultúrájuk tetszik,nem cska az animék miatt szeretnék megtanulni...

Amúgy azt gondoltam,hogy a való életben nem nyávognak,meg sikoltoznak ha valami cukit látnak.

2013. márc. 30. 17:04
 7/37 anonim ***** válasza:
27%
Kedves ötös én a kiejtésről beszéltem, nem arról, hogy konkrét monológokat kell betanulni. Nyilván mindenki (remélhetőleg) tisztában van vele, hogy animékből/zenékből/filmekből a nyelvet nem lehet megtanulni :)
2013. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 7-es, nem erre reagáltam, hanem arra, hogy a kérdező napi több óra animét néz - ami valójában nyelvtnaulás szempontjából puszta időveszteség.


A japán kiejtéssel kapcsolatos beszámolóddal 100%-osan egyetértek, gyakorlatilag nem okoz problémát. Az animékből, filmekből annyit lehet felszedni esetleg, hogy melyik magán/mássalhangzókat nyelik el gyakran élőbeszédben.

2013. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Azért marhára nem idővesztegetés,angoltanulásban rengeteget segít!
2013. márc. 30. 17:54
 10/37 anonim ***** válasza:
48%
Csak a filmekből/animékből nem lehet megtanulni makszimum a kiejtést hallgatásos írásos részt gyakorolni. Igen a Dekirut 1-2-őt szerintem vedd meg. Tanfolyamon is használhatjátok szerintem... Legyen valami segítséged akár egy jó ismerős aki tud japánul és segít egyedül nehéz.
2013. márc. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!