Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vessző, és írásjel miért...

Vessző, és írásjel miért nincs ha németországból ir itt valaki?

Figyelt kérdés
és forditva hogy van?ha pl németben németbe ir valaki valakinek?
2010. febr. 3. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:

mmint az ékezetre gondolsz?

a németek nem használnak ékezetes magánhangzókat

2010. febr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mert némelyek számítógépes analfabéták, és nem képesek feltelepíteni a Windows alá magyar betűkészletet. Én Ausztriában élek, és német billentyűzetet használok. Ha magyarul írok, egyszerűen átváltom a nyelvet a PC-n is. Amúgy magyar billentyűzettel, magyar nyelvű Windows-sal is simán lehet németül irogatni, mert az "ä" és a "ß" kivételével a teljes német abc-t magában foglalja a magyar.
2010. febr. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mo-on is elég sokan vannak, akiknek nem magyar billentyűzetük van, ők is ékezetek nélkül írnak...

(Főleg informatikusok körében általános ez, mert ők alapból nem használnak ékezeteket a programozásnál, sőt a fájlok megnevezésénél kifejezetten hibát okoz az ékezet.)


Emellett sokan vannak olyanok, akik külföldön élnek és vittek ki magukkal magyar billentyűzetet, tehát észre sem venni, hogy ők Angliából, az USA-ból, vagy Németországból írnak...


Külföldön vásárolt notebookokon van még az, hogy nem magyar a billentyűzete, ott bonyolult átállni az ékezetes magyar karakterkészletre, a billentyűkre fel kellene ragasztgatni, melyik milyen karakterű a másik kiosztásban (régen volt ilyen notebookom, elég nehéz volt használni).

2010. febr. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Èn itt (N o ban lakom)és használok ékezeteket.Kivéve a hosszú "ü" és "Ö" re nem tudok....Itt más a billentyüzet mint az otthoni.

A másik aki otthonról ír,van,hogy szinte olvashatatlan...

Erröl ennyit.

2010. febr. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert nem mindenki olyan ügyes és okos, hogy tudja, hogyan kell átállítani a gépet magyar betűkészletre..én se tudtam egy ideig, de egyszer megkérdeztem valakitől...egyébként én sosem tanultam informatikát vagy számítógépes ismereteket, amikor én jártam iskolába, még ilyeneket nem tanítottak..., amit "tudok" saját kútfőből, meg könyvből van :))) Egyébként se a német, sem az angol nyelvben nincsenek ékezetek.. Hogy vesszőt miért nem írnak? Nem tudom..sokan még magyar billentyűzettel se írnak pl. mondatkezdő szót nagy betűvel..azért, aki akarja, így is megérti...
2010. febr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem magyar billenytűzetem van, ä ß. Nincs feltüntetve, mint jel, de tudom a betűkódját. A+alt és Á+alt.


Bocs, ez off lesz, de tudja valaki az umlautos "e"-nek a betűkódját?

2010. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!