Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kínai jellegű jelek. Kaptam...

Kínai jellegű jelek. Kaptam egy fültágítót ajándékba és elképzelésem sincs, hogy mit jelent rajta a jel és nem nagyon szeretném így hordani. Mit jelent ez az írásjel?

Figyelt kérdés

Ez lenne az ami a képen van.

[link]


2010. nov. 1. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez sokkal inkább tűnik egyiptominak. Horus-szem, vagy valami ilyesmi; nem biztos, hogy az, de arra emlékeztet.
2010. nov. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Horusz(sas) szem
2010. nov. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
fejjel lefelé tetted be...
2010. nov. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ó, egek. Kultúra. És fordítsd meg!
2010. nov. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

de minek hord valaki valamit, amiről fogalma sincs, hogy micsoda...?

így menőbb vagy?

2010. nov. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Mint a kérdésbe leírtam nem szeretném így hordani, hogy nem tudom mit jelent. Ezért kérdeztem. Így, hogy kaptam választ utána tudok olvasni és el tudom dönteni, hogy hordom-e. Ajándékba kaptam.....
2010. nov. 1. 10:47
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Azért ahhoz, hogy valaki ezt a jelet ne ismerje, sőt, hogy kínainak vélje, elképesztően primitívnek és tudatlannak kell lenni. Ne haragudj, de engem kicsit sokkolt, hogy a kulturális szinted ilyen alacsonyan áll. Fájt.


Ez egy ősi egyiptomi szimbólum, Hórusz szeme, az egyik legismertebb jelkép. Sokféle jelentése van, főleg a hatalmat, a varázserőt és bölcsességet szimbolizálja...

2010. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén abszolut nem érdekelt soha az egyiptomi történelem. Sosem hittem 1 vallásban sem és semmilyen mitológiai téma nem vonzott gyerekkoromban.(ezeket sz ismereteket utólag igyekszem pótolni). Azzal, hogy ezt leírtátok már elolvastam Hórusz és Széth közti konfliktust és hogy a Hórusz-szem az állandó megújulási képesség szimbóluma. Primitív akkor lennék, ha nem jártam volna utána ennek. Mellesleg, ha így reagálnék bármilyen technikai kérdésnél akkor a magadfajta humán beállítottságú emberek akadnának ki hasonlóan, nem értem miért kell ilyen jellegű megjegyzéseket tenni.

Minden esetre köszönöm a válaszokat hasznosnak bizonyultak.

2010. nov. 1. 11:14
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Miért kell ilyen jellegű megjegyzéseket tenni? Azért, mert bizonyítottan a zavarba és szégyenbe hozás az egyetlen biztos módszer arra, hogy lehet valakit kutakodásra és tanulásra ösztönözni. Senki nem szereti, ha hülyének nézik, nem szereti, ha megalázzák a szellemi képességeit, főleg ha visszavághat azzal, hogy legalább magát megnyugtatja a friss tudással.

Ennyi. Lehet, hogy bunkók és gúnyosak voltunk néhányan, de legalább hatásosak... elolvastad Hórusz történetét? Na, már ezért megérte, ugyanis az alapműveltséghez tartozik, hiába nem érdekel.

2010. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt jelenti, "Meleg vagyok!"
2010. nov. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!