Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rubik Ernő, a Rubik kocka...

Rubik Ernő, a Rubik kocka feltalálója, ill. apja, a repülőgép tervező id. Rubik Ernő zsidó?

Figyelt kérdés

Valakitől azt hallottam, hogy igen. Máshol épp az ellenkezőjét lehet olvasni. Mi az igazság? Forrás megjelölésével.

(Zsidó vallás, származás, vagy mivel indokolják??!)


Pl. ellentmondásos itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..



2014. dec. 30. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy? Az a fő, hogy zseni és dicsőséget szerzett az országnak.
2014. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Irigylem a gondodat.
2014. dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is teljesen mindegy, de ha "bizonyítékot" akarsz, tekerj le az -R betűig:


[link]

2014. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Éééés??!
2014. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Ez a Metapedia egy vicc.

[link]

"Véleményünk szerint zsidó valaki, ha:

Zsidós küllemű

...fehér területre színesek bevándorlását támogatja...

Zsidókra jellemző bűntettet hajtott végre"


Nó komment :D

2014. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem láttam!

Ekkora baromságot...

2014. dec. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kevés az esélye, bàr biztosan csak a születési anyakönyvi kivonattal lehetne megmondani.

Id. Rubik Ernõ a váci Piarista Gimnáziumban végzett 1929-ben és cserkésztiszt is volt. Foglalkoztam az iskola történetével és a cserkészcsapattal is, és az egész iskolában csak elvétve voltak zsidók, a cserkészetben meg még annyi sem.. Ez lehet, hogy nem igazàn nagy bizonyíték, de ennyivel tudok szolgálni.

2014. dec. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Mádl Ferencről azt írja: kriptozsidó, sváb faluban született, külleme és viselkedése árulja el (!).
2014. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem is tudtam, hogy a metapedia ekkora náci propaganda felület. Ilyen szöveg, hogy zsidó "faj"! Durva, és még ökörség is.
2014. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, amúgy kit neveznél zsidónak? A zsidó vallásúakat? Vagy aki legalább felerészt zsidó származású? Negyedrészt? Tizenhatodrészt?
2014. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!