Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rubik Ernő, a Rubik kocka...

Rubik Ernő, a Rubik kocka feltalálója, ill. apja, a repülőgép tervező id. Rubik Ernő zsidó?

Figyelt kérdés

Valakitől azt hallottam, hogy igen. Máshol épp az ellenkezőjét lehet olvasni. Mi az igazság? Forrás megjelölésével.

(Zsidó vallás, származás, vagy mivel indokolják??!)


Pl. ellentmondásos itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..



2014. dec. 30. 10:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A "metapédia" nem egy komoly forrás, már ne is haragudjatok, az egy vicc. Legfeljebb morzsák összeszedegetésére jó, ha utána az ember máshol le tudja ellenőrizni.


Utolsó kérdésre: ki a zsidó? Származás és/vagy vallás? Vagy a vészkorszak magyarországi zsidótörvényei vagy hatályos izraeli bevándorlási ("aliya") törvények szerint. Vagy a halaikus (anyai ági származás).


Én a vallásra hajlok amúgy, de az identitás szerintem még lényegesebb. Pont mint egy magyar embernél: ki a magyar? Aki magát magyarnak vallja. (Érdekes: szociológiából volt egy olyan téma, hogy ki a cigány/roma? Válasz: akit a környezete annak tart!)


Szóval az eredeti kérdésem még szerintem továbbra is nyitott. (Az, hogy kit érdekel, az nem jó válasz.)

2014. dec. 31. 01:07
 12/15 anonim ***** válasza:
Válasz: nem zsidó.
2014. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ezt mi alapján állítod? Van forrásod?


Ezek az angol nyelven fellelhető autentikusnak tűnő források éppen az ellenkezőjét állítják, azaz hogy Rubik Ernő zsidó, magyar zsidó:



THE JEWISH CHRONICLE ONLINE

[link]

February 3, 2011

The Danube: Find your heritage with tales of the riverbank


"One of the more unusual facts I learnt during my Danube waterways cruise was told to me in Budapest. As we passed the University, our guide, Cathy, pointed out that Ernõ Rubik, who invented the Rubik's Cube in 1974 originally to teach three-dimensional applications to his architectural students, is an occasional lecturer there. Ernõ was born in 1944 while his Jewish parents were in hiding from the Nazis."



ISRAEL JEWISH NEWS

[link]

Thursday, February 5, 2009

"Mozel Tov, Professor Rubik! "Rubik's 360" Set to Debut Today at German Toy Show" ...

"The Hungarian Jewish Inventor (his parents were Holocaust survivors) is a professor of architecture in Budapest."

2015. jan. 27. 23:31
 14/15 Szcsabika21 válasza:
45%
Ja mert ha angolul van írva, akkor biztosan igaz? Ezt a forrásodat mi támasztja alá? És mehetnénk így a végtelenségig.....
2015. jan. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Csabika, ha tudsz forrást, leellenőrizhetőt, bármilyen nyelven, megköszönöm. Ezért írtam ki a kérdést, meg nyitott.


A belinkelt 2 forrás izraeli/zsidó újság, ezért nem hiszem, hogy antiszemita. Ennyiben más, mint a metapédia.

2015. jan. 31. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!