Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha találok valamit, de nem...

Ha találok valamit, de nem tudom ki a tulajdonosa, akkor megtarthatom?

Figyelt kérdés

Konkrétabban egy könyvről van szó,amit mindig látok,párszor kiváncsiságból bele is néztem.Nem tudom kié,mert nincs rajta semmi erre utaló jel,a tulajdonos neve sincs benne.Ha elvinném,akkor az lopásnak számítana?Már hetek óta csak hánykolódik,mindig látom,de nagyon úgy tűnik,hogy senkinek sem kell.Szerintetek baj lenne megtartani?

Először az jutott az eszembe,hogy talán mégis kell valakinek,meg hogy elvileg nem az enyém lenne.Közben meg azt sem tudom kié,és feltehetőleg nem is kell senkinek.Én biztosan használnám,de nem nagyon tudom eldönteni mi a helyesebb.



2015. jan. 11. 19:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy meg sem fordulna a fejemben hogy elvigyek bármit is,hogy tudom kié,vagy hogy tudom,hogy elvesztette az illető,vagy hasonlók.Ebben az esetben csak azért fordult meg a fejemben,mert nem foglalkozik vele senki,és nem tudom kié.


Egy idő után szerintem kihajítaná egy takarító,vagy más ilyesmi történne és akkor még mindig jobb lenne,ha valaki (jelen esetben én) használná.

De,közben mégsem tudom eldönteni,mert én még sosem kerültem ilyen helyzetbe,meg hát elvileg nem az enyém.

2015. jan. 11. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak akkor lehet érdemi választ adni, ha tudnánk, hogy hol is van az a könyv, de azt bizony nem tudjuk.
2015. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hol találtad a könyvet? Körbekérdezted magad körül az embereket, hogy kié lehet?

Az sem kizárt, hogy valaki direkt hagyta el. Tavaly én is részt vettem egy internetes akcióban, aminek az volt a lényege, hogy valahol ott kellett hagyni egy könyvet, ami nekünk már nem kell, de valaki még örülhet neki.

Szerintem nyugodtan vidd haza, és használd, legfeljebb ha valaki később keresi, visszaviszed, és megmondod, hogy gazdátlannak hitted.

2015. jan. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az iskolában találtam egyébként,nem tudtam hogy ez fontos.Még írhattok,ha van plusz hozzáfűznivaló,vagy vélemény.
2015. jan. 11. 19:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valaki keresi, és ideges, hogy nem találja. Van benne ex libris?
2015. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!