Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik szubkultúrába tartozom?

Melyik szubkultúrába tartozom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az emberek látásból "leemósoznak" vagy "ledarkosoznak". Igazából sötét ruhákat hordok, bár ennek nincs különösebb jelentősége, egyszerűen csak szeretem a feketét. Nagyjából másfél évig depis voltam, amit nem is nagyon ordibáltam szét, megpróbáltam nem kimutatni kimutatni másoknak, de végülis az animékneknek/mangáknak köszönhetően elmúlt(elfeledteték a bajaimat ^^")

Igazából annyi igaz rám, hogy amikor egyedül vagyok, gyakran kezd el forogni az agyam, amitől sírni kezdek, mert tuti, hogy akaratlanul is felidézek magamban valami rossz emléket, de sosem mások előtt...

Öltözködésileg egyébként a gothba és az emoba is beleillenék, szeretem a gótikus, fekete-csipkés kiegészítőket, de az emos cuccokat is ><

Az olyan válaszok, hogy "mindegyik gáz", meg hasonlók nem érdekelnek, de ha valaki tud segíteni, megköszönném ^^



14L



2015. jan. 15. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyét kereső tinézsder vagy.
2015. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Mindegyik "szubkultúra" ugyanarról szól: a kamaszkorról.
2015. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szubkultúra. Egy depresszióra hajlamos tini vagy, aki ebből próbálja felépíteni a személyiségét. Ez egyébként nem túl szerencsés, de 3-4 év múlva már kinövöd szerintem. A lényeg, hogy csak a kamaszkori személyiségfejlődés miatt szeretnéd, ha tartoznál valahova.
2015. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Én is hasonlóképp voltam, mint te. A stílusomat viszont a mai napig őrzöm és bővítem. A fekete cuccok engem is vonzanak, egy időben rocker voltam, aztán most goth orientáltságú. De e mellett anime fan meg kpopper. Én úgy békéltem meg a dolgokkal, hogy csináltam ilyen stílus összevonásokat. pl.: Goth-glamrocker-ottaku és kész. Nem kell túlvariálni a dolgokat. Ezzel csak a saját egyéniségedet alakítod és színesíted. Téged több minden érdekel és nem tudsz teljesen azonosulni egy stílussal. De hidd el ezzel még sokan mások is így vannak. Ha nem hiszed nézz el majd egy mondoconra. Beszélgess ott az emberekkel és meglátod, hogy mennyi sok a közös vonás bennetek. ^-^ És, hogy melyik szubkultúrához tartozol. Mindegyikhez és egyben a legfontosabbhoz, az egyéniség szubkultúrájához. A hápogókat meg sza*rd le. :)
2015. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

De miért akarja valaki mindenáron beskatulyázni saját magát?

:o

2015. jan. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem emó vagy leginkább, de ezt igazaból nem is lehet nem is kell sőt ne is akarj így beilleszkedni szubkultúra szerint! Külömben is, most alakul ki az ízlésed, majd valószínű változol még valamerre! :)
2015. jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De miért akarja valaki mindenáron beskatulyázni saját magát?"


Mert kamasz. Ez egy életkori sajátosság, keresi a helyét a világban, tartozni akar valahová, azért vannak ilyen csoportok. Mellette meg ő "érettebb a koránál" meg "más mint a többiek", tehát mégis csak egyedinek, különlegesnek akarja magát érezni. Én is ilyen voltam, meg a kamaszok 99%-a ilyen. Ez egy nagyon érdekes és izgalmas életszakasz :)

2015. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. jan. 17. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!