Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hülyének néznek és nem hisznek...

Hülyének néznek és nem hisznek bennem a kollégáim, mert diszlexiás vagyok. Irodistaként dolgozom, rengetegszer belezavarodom a papírmunkába, sokszor összetévesztek, elfelejtek, kihagyok dolgokat. Hogyan tudnám nem felvenni a beszólásaikat?

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyok a cégnél, de már kinyilvánították, hogy én vagyok a leghülyébb, teljesen lenéznek és lekezelőek velem.

Nem tudják, hogy diszlexiás vagyok, de nem is szeretném, ha tudnának róla.


2015. jan. 16. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem szeretnéd, ha tudnának róla? Akkor értenék meg, hogy mi a problémád. Így, hogy nem tudják, hogy mi van, persze, hogy hülyének néznek. Egy felnőtt, akinek nehezére megy az olvasás. Ha csak nincs valami rendellenessége, akkor hülye. Te nem vagy az, csak diszlexiás. Tudasd velük, hogy miről van szó. Én a helyedben valamikor az elején közöltem volna velük, hogy ne nézzenek hülyének! Így, hogy utólag elárulod nekik, nem fogják elhinni.
2015. jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És miért pont a ilyen melóhely kell neked ha pont ez a betegséged, hogy nem tudsz olvasni rendesen? Jogosan vannak kiakadva a kollégák,mert ugyanazért a pénzért majd nekik kell mindent kijavítgatni.
2015. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Irodistaként dolgozom .....Nem tudják, hogy diszlexiás vagyok, de nem is szeretném, ha tudnának róla."

Elvállaltál egy olyan munkát ami meghaladja képességeidet, amiröl munkatársaid nem tudnak, tudhatnak. Nem érzed a lehetetlenségét? A huszár tudjon már lovagolni!!!!!

2015. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felőlem meg is sértődhetsz, de szerintem is hülye vagy!

:)

Arra sose gondoltál, hogy egy diszlexiásnak nem igazán testhez álló munka amit épp végzel? Főként ha a saját elmondásod szerint is állandóan hibázol. Még szerencse, hogy nem gyógyszertárban dolgozol, mert eddigre már lehet meg is öltél volna valakit!

Ha meg a jelenlegi helyeden továbbra is így folytatod, akkor nem fogják megvárni a próbaidő végét.


A leghelyesebb lenne elmondani, hogy mi a bajod, és kérni egy olyan munkát, ahol kevesebbet kell olvasni.

2015. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az iskolában is volt sok kudarcod, és te magad sem hiszel a képességeidben. Pedig annyi más értékes munka van, amihez kevesebb olvasás kell, akkor miért kínzod magad egy ilyen helyen. Az emberek nem feltétlenül megértőbbek akkor sem, ha elmondod mi a problémád, mert az átlag ember szerint akkor is hülye vagy. pedig dehogy vagy, de hát nem tanult mindenki gyógypedagógiát, sajnos neked kell okosabbnak és érzelmileg is intelligensebbnek lenned.
2015. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem tetszik a történeted. Olyan mintha egy Rejtő regényből hallanám.

2015. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt sajnálom, hogy ez a problémád, de meg kell értened az ő oldalukról is. Nálunk is van egy recepciós aki segít lefűzni, a végeredmény az, hogy sokkal nehezebb elővadászni azokat a szállítóleveleket amiket rossz helyre tesz el. Sok a probléma a munkájával, így több munkát csinál nekünk mint amennyi segítség. Ennyiért már felvehetnének egy olyat, aki miatt nem vesztegetek el fél órát, amíg feltúrom a dossziékat egy vacak cetli miatt, hogy vajon hová varázsolta el. Nem csoda, ha hülyének néznek, mert egy átlag képességű embernek ezt fel kéne tudni fognia... ha ezzel gondod van a diszlexia miatt, akkor vagy bevallod nekik és hátha megértőbbek, vagy megvárod amíg kirúgnak, mert előbb-utóbb az lesz. Azon is el kellene gondolkoznod, hogy való-e neked ez a munkakör. Volt már kollégám, akit pár hónapos reménytelen küzdelem után elküldtek és egy teljesen más területen megtalálta a helyét.
2015. jan. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A fél lábam hiányzik, mégsem rinyálok, hogy nem vesznek fel tánctanárnak...
2015. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hát szerintem is rossz helyen dolgozol, sztem ha megtudják nem feltétlen rossz, ha egyébként szeretnek, lehet adnak másik munkát cégen belül, ahol nem gátol semmi. Amúgy meg ha sokat hibázol, előbb utóbb úgyis kirakhatnak, és ha nem tudják, hogy gondod van, akkor tényleg hülyének fognak tartani.
2015. jan. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült, hogy diszlexiás vagy, akkor nem volt valami tanácsadás, hogy milyen jellegű tevékenységek felé mozogj, vagy hogy milyeneket kell konkrétan elkerülnöd? Ha másért nem, legalább hogy a saját önbecsülésedet ne te magad döngöld a földbe. Komolyan nem értelek, mazohista vagy? :) Ha még nem voltál ilyen tanácsadáson, akkor sürgősen keress egyet. Ez tényleg olyan, mintha egy színvak elmenne sofőrnek, aztán azt kérdezné, miért hiszi mindenki, hogy előbb-utóbb el fog gázolni valakit.


A diszlexia pont olyan, mint pl. a színvakság. Vannak munkák, amiket nem fogsz tudni jól csinálni vele, ezt el kell fogadnod. Amíg ezt nem ismered be (magadnak és a környezetednek is), addig szenvedni fogsz.

2015. febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!