Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Drábik János gondolatai miért...

Drábik János gondolatai miért vannak hanyagolva?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 19:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Nekem ne ajanlgass konteos youtube-os marhasagokat, legyel olyan jo.


Pontosan ezt mondom en is: sem te, sem Drabik nem tudjatok hogy mit jelent a jegybanki tartalekrata.


Az nem azt mutatja meg hogy mennyi fedezettel kell rendelkezni a kereskedelmi banknak, hanem azt hogy mennyi kotelezo tartalekot kell parkoltatnia a jegybanknal!!!


Azaz beszed 100 forint betetet, es ha 10% a tartalekrata, abbol 10 forintot kotelezoen be kell raknia a jegybankba, es csak a maradek 90et tudja kiadni hitelbe.


Drabik meg ugy erti, hogy ha ki akar adni 100 forint hitelt, akkor csak 10 forint betettel kell rendelkeznie, ami egy nagy baromsag.


Kereskedelmi bankok nem adhatnak fedezetlen hitelt. Amugy meg minden kereskedelmi bank penzugyi beszamoloja nyilvanos, pontosan benne van hogy mennyi betetjuk es mennyi kiadott hiteluk van, egeszen pontosan mennyi eszkozuk es mennyi forrasuk.

2015. febr. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 bepi13 válasza:
Drábik arra gondol, hogy fedezetlen pénzt adnak ki. A ker. bankok nem foglalkoznak pénzkibocsátással. Teljes a félreértés. A film amit ajánlottam nem hülyeség, hanem egy nagyon komoly munka. Egy 3,5 órás előadás. Egyébként közlöm Veled, hogy két egyetemi végzettséggel fel tudom mérni, hogy mi hülyeség és mi nem. Tovább már nem vitatkozom. Több választ nem adok.
2015. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
37%

Akkor van neked egyetemi vegzettseged, amikor en meg urhajos vagyok es a Marsrol kommentelek.


Nem is erted mit irtam, annyira sotet vagy.

2015. febr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Akkor hadd tisztázzam:


-árupénz(pl:só, szarvasmarha, rabszolga…),

-fémpénzek( ezüst, arany),

-klasszikus bankjegy,

-klasszikus papírpénz,

-hitelpénz(bankszámlapénz) jelenik meg.


lásd: pl. ebben a oktatási tételben:

[link]

2015. febr. 2. 20:02
 25/29 A kérdező kommentje:
Magyarul arról van szó, amikor a pénz arany fedezete megszűnt (ez nem mostanában történt, de mostmár nagyságrendekkel eltávolodott), és fedezet nélkül megbízik mindenki a jegybankokban (tényleg nem kereskedelmi bankok, viszont a világon szinte minden országban) és fedezet nélkül is fenntartjuk a bizalmat a pénz iránt, amit a dédunokáink jövőjéből költünk és hitelezünk saját magunknak. de ezt csak addig, amíg össze nem omlik ez a bizalom.
2015. febr. 2. 20:05
 26/29 A kérdező kommentje:

privátban írta valaki:

"Bankok iránt már csak igen naiv embereknek van bizalma. A pénz már teljesen tartalmatlan.Ha mindenki egyidőben elmenne a bankokhoz, s kp. ben fel akarná venni azt, ami a számláján van, beleértve a vállalatokat is, akkor a bankok azonnal csődbe jutnának, mert a pénzfedezet ehhez nincs meg."


Igen, pontosan erről beszélünk.

2015. febr. 2. 22:13
 27/29 anonim ***** válasza:
57%

" fedezet nélkül is fenntartjuk a bizalmat a pénz iránt,"


Hulyeseg. Jelenleg egy adott orszag penze mogotti fedezetet az orszag gazdasagi teljesitmenye, ereje, stabilitasa adja. Ez a fedezete.


Az aranyfedezet dinamikusan bovulo gazdasagban egyszeruen nem mukodik, mert a penzkinalat nem tud elegge bovulni. Ezert is szunt meg az aranystandard.


"Ha mindenki egyidőben elmenne a bankokhoz, s kp. ben fel akarná venni azt, ami a számláján van, beleértve a vállalatokat is, akkor a bankok azonnal csődbe jutnának, mert a pénzfedezet ehhez nincs meg."


Ez is butasag. Nem a penzfedezet nincs meg, hanem a penz van kiadva kolcsonbe. Ez egyebkent 500 evvel ezelott is pont igy volt, amikor volt aranyfedezet.


En azt nem ertem hogy amikor ennyire nem ismeritek az alapveto kozgazdasagtani tenyeket, akkor minek vitatkoztok ilyen temaban?

2015. febr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Mert a pénzenergia és a tutti lottószámok küldözgetésének korát éljük.
2015. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem, nem és nem! jól tudod a dolgokat, csak nem látod, hogy ez miért probléma.
2015. febr. 4. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!