Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan könyveket...

MuSky kérdése:

Ajánlanátok olyan könyveket amelyek segítenek megérteni a világot és a társadalmakat? (gazdaság, filozófia, szociológia, stb)

Figyelt kérdés

Idén jelentkezem főiskolára, elektronikus ábrázolás szakra szóval nem kimondottan a tanulmányaimhoz kell, csak egyszerűen szeretnék tájékozottabb illetve műveltebb lenni.


Mindig is érdekelt mi valójában a kapitalizmus, kommunizmus, fasizmus, szóval mindenféle társadalmi berendezkedés és ideológia.


Történelmileg is érdekel de a modern világ problémáit is szeretném megérteni.


Kíváncsi vagyok rá mi igazából a különbség a jóléti és a liberális államok között, pl hogy milyen volt az 50-es 60-as években svédországban vagy norvégiában élni és ,hogy milyen lett a 68as diák forradalmak után.


Eddig ez a listám akiktől szeretnék olvasni:

Karl Marx

Nietzsche

Kant

Guy Debord

Joseph Vogl

Jonathan Franzen

Silvio Gesell


szerintetek kit érdemes még?

esetleg van olyan akiket ezek közül fölösleges?



2015. jan. 29. 02:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Arra kíváncsi vagyok, hogy Kantból mit hámozol ki előismeret nélkül. :D


"Mindig is érdekelt mi valójában a kapitalizmus, kommunizmus, fasizmus, szóval mindenféle társadalmi berendezkedés és ideológia."

Akkor szerintem érdemes Platón Államával kezdeni, Morus Utópiájával folytatni... :)

De pl nagyon jó, Orwell: Állatfarm, 1984. Ezek regények, de azért mutatnak egy-két dolgot. Ha történelmileg is érdekel, és bevállalod Kantot, akkor javaslom Hegelt is.

2015. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

hasonló cipőben járunk.

én meg te, de szerintem akárki is.

csak azt nem tudom mivel kellett foglalkoznom az iskolákban azután hogy megtanítottak írni meg olvasni meg összeadni-szorozni-osztani.

Történelemből, magyarból és a természettudományokból is, nem egy kész tantervet kéne összeállítani felejthető tények sorából, hanem mindenkinek az érdeklődése szerint társalogni és épülni.

Az érettségi teljesítmény ötven-százszorosát lehetne így elérni én azt gondolom.

Platónt és Morust megerősíteném, Kant és Nietzsche tök jó bár kicsit elvontabb, Hegel köretnek jó lehet hozzájuk bár kicsit unalmasabb, Descartes mindhármukra hatással volt.

Gesell is jó (előtte lévő hármat nem ismertem, de így guglizva nem tűnnek túl lényegretörőnek... hogy merültek fel?), klassz és ismertebb nála David Korten (A tőkés társaságok világuralma).

Társadalomelméletben nem hagyható ki Locke és Rousseau.

És én most Noam Chosky-t szeretném legújabban összehasonlítani az európai fenomenológusokkal. Ő is elég jó általános forrás így mindenhez-bármihez.

2015. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Második Locke-ot és Rousseau-t említve eszembe jutott Hobbes. Őt is érdemes akkor már.

2015. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!