Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket tudnátok...

Milyen könyveket tudnátok ezekből a kategóriákból ajánlani?

Figyelt kérdés

Szeretnék belekóstolni a szociológiába, ismerettudományba, metafizikába, erkölcsfilozófiába, személyiség- és szociálpszichológiába.

Nem túl szájbarágós, inkább szórakoztató, de ismeretterjesztő, személyiségfejlesztő könyv után érdeklődnék.

17f



2014. jún. 6. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudom, mit csinál a gyereked szombat éjjel!
2014. jún. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sofie világa. Eléggé olvasmányos, de nagyon sokat lehet belőle tanulni.
2014. jún. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Platón,Arisztotelész ilyesmiket tudnék ajánlani az ismerettudomány oda még kitióni Zénón meg metafizika és erkölcsfilozófia Jung&Freud és érdemes a pszichós részhez szociológia eléggé tág attól függ modern v nem. Egyébként ismeretnél fenomenológia Husserl is érdemes de ide még illik akár Sartre is. Meg egy kis Heidegger, Hegel, Hume trió TRIPLE-H .p is bevállalható a leírtak alapján.
2014. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fent felsoroltaknak csak akkor állj neki, ha nagyon elszánt vagy. Ez tömény szakirodalom. Viszont Camus regényei olvasmányként is élvezhetőek, és az egzisztencializmust nagyon jól bemutatják. A Sofie világa (látom, valaki már írta is), azért nagyon jó, mert kapsz egy kis áttekintést, egy filozófiai alapműveltséget, ami alapján utána könnyebben tájékozódsz, és amire a további ismereteket fel tudod építeni. :) Egyébként nagyon jó, hogy érdekelnek ezek a témák, remélem élvezni fogod a vizsgálódást, és hasznos lesz, amit olvasol és amit így megtanulsz!
2014. jún. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én azért nem hívnám szakirodalomnak ezek az írók,filozófusok,pszichológusok azért még emészthetően írtak pl. Sartre is Platón is teljesen olvasmányos, Jungnál is ott van a hallod elfelejtettem de olvastam de mind1 ilyen kivonat volt a fő művéből a hosszúból és teljesen jó volt. Freud szerintem nem annyira olvasható Heideggerék meg főleg, de azért vannak olyan művek Kierkegaardtól sem kell a Vagy-vagyot olvasni hiszen Mozartnak is volt egy jó Don Juanja.
2014. jún. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. jún. 7. 00:54
 7/8 A kérdező kommentje:

Most belekezdek a Sofie világába, aztán utánanézek azoknak az írók/filozófusok munkáinak ami a második, harmadik válaszban van.

Igen eléggé elszánt vagyok, eddig főleg Allan Pease-től, Csernustól olvastam, de sokkal jobban belemásznék a témába, sokkal nagyobb szakértőktől is olvasnék ilyen könyveket. Szociológiából pedig a modern változat érdekelne. Freud munkásságairól azt hallottam, hogy nagyon sokan nem értenek vele egyet bizonyos dolgokban, amiket leírt, szóval azon még gondolkodom.

2014. jún. 7. 01:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyen disztingvációs attitűddel effektíve mind1.
2014. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!