Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy Ázsia mánia...

Mi ez a nagy Ázsia mánia mostanában? Gondolok itt Koreára, Japánra, az animékre, kpopra, jrockra, stb.

Figyelt kérdés

2015. jan. 31. 15:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Semmi különös.

Koreai popot jó hallgatni meg érdekes videoklippjeik vannak.

Jpop, jrock japánul van. Ez olyan mintha a polkát vagy a svéd poppot szeretnéd.

És az animékra úgy kell nézni mint animált, japánnyelvű sorozatokra. (Death Note, Elfen Lied után mond hogy mese).

És igen vannak akik túlzásba viszik ezt, vannak akik nem.

És még mindig jobb mintha csak a saját kúltúrája érdekelné és a többiek akik nem ahoz a kúltúrához tartoznak bénák. (ide értem a túlzásba vivést amikor csak a japán kúltúra érdekli őket)

2015. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
de akkor sem értem mit esznek ezeken a ferdeszemű csingcsung kínaiakon, akik fiú létükre úgy néznek i mint a lányok. a lányok pedig agyon vannak plasztikázva. és mi a jó ezekben a mesékben? aránytalan test, hatalmas szemek, nagy fej, nyávogós hang.... blááááá.
2015. febr. 1. 11:42
 3/30 anonim válasza:
100%
az animiéknek hiába aránytalan pl a kidolgozásuk, maga a történet a fontos és a mondanivalója a sztori, ami miatt érdemes nézni, az érzelmek amiket keltenek egy emberben... ez olyan dolog, hogy valaki szereti a sorozatokat valaki pedig utálja... talán sokan pont ez miatt szeretik, hogy elrugaszkodik a valóságtól
2015. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
akkor sem olyan mint egy film. nem tudják nem létező személyek átadni az érzelmeket amiket az emberek igen
2015. febr. 1. 12:01
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

óriási tévedésben vagy !!! Még hogy az animék nem tudnak érzelmeket ,közvetíteni. Kérdés hány animét láttál már és melyiknek volt komolya mondani valója ?


Ha csak a Pokémont nézed ne csodálkozz.


Ajánlóm Hayao Miyazaki filmjeit. Vagy ott van a Farkas kölykök.

Rengeteg van . Én speciel animében még romantikus flmet is szívesebben megnézek férfi létemre. Filmben valamivel cikibb. Nem egy olyan animét láttam már amit megkönyeztem, szégyen ide szégyen óda.

2015. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ajánlóm neked az Anett anime sorozatot, Gyermeteg anime létére rengeteg érzelmet közvetít , vidámságot szomorúságot , dühöt. A nyomok a hóban regényt dolgozza fel. És azt kell mondjam sókkal jobban mint az azonos címet viselő film. Igaz több részben jobban be lehet mutatni a részleteket, de még érzelmileg is többet mutatott. Jó a szinkron sokszor tényleg túl gyerekes, de mit vársz gyerekeknek készült. De attól még egyben komoly mű. Csak esélyt kel nekik adni, és nem rögtön kikapcsolni hogy ahh badarság.
2015. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
52%

Animék szórakoztatóak mindenféle műfaj megtalálható benne

Érdekes történetük van sok +ív mondani való. Nincsenek idétlen tévé sztár celebek. :)

Mindennapi élettől való elrugaszkodás egyfajta Egyszerű normális kikapcsolódás...

Lehetőleg ne egy Dragon Ball kezdjétek az ismerkedést vannak modernebb grafikájú Animék. Pl: Death Note, Magi ég és föld a különbség Parasyte the maximum Dath note parasyte-ből készülnek(tek) élőszereplős filmek is. Ha lányok érdekelnek High school DXD, ha Zombiek High School of the Dead. Star Trek hez jó egy pl Heroic Age

2015. febr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Egy idei:

[link]


Szerintem szép szemeik vannak főleg nőknek.

2015. febr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

A Dragon Ball-t ne szidjuk már ha kérhetem. KB a legtöbb animésnek az volt az első igazi aminéje meg a Grand Prix, és a Sailor Monn. Ezek előtt is voltak. de azok többsége koprodukciós volt, és jól álcázták hogy ne nagyon tűnjön annak . A DB rajzolásával sincs probléma ma is negálja a helyét. Na meg akkor az a fajta rajz stilus volt a trendi.


Itt van a Sailor Monn. Az újnak a rajza olyan túlzottan letisztul és túl mű. a Réginek megvolt a varázsa, és az akkori korra jellemző vicces arckifejezések is javítottak rajta. Persze az tény hogy hosszabb volt a sok felesleges Mangához nem kapcsolódó történettől.


Ja és ha már DB nem tudom ki hogy van vele. de nekem az új DBZ movi rajza nem tettszett. Valahogy kiveszett belölle az élet. Goku is túl levolt egyzserüsitve.

2015. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Ezeöccá ***** válasza:
100%

"ferdeszemű csingcsung kínaiakon"


Ez így kb. mindent elmond, mennyire komoly a kérdező.

2015. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!