Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meddig lehet túlélni utcán?...

Meddig lehet túlélni utcán? Ha télen a végrehajtó kizavar a lakásomból?

Figyelt kérdés
Nem tudtam fizetni a lakáshitelt mert munkanélküli lettem.
2010. febr. 11. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem lehet sokáig húzni.De ilyenkor szoktak haladékot adni márciusig.Ezt most is bejelentették,de nem tudom,hogy hivatalos-e.Érdeklődj utána!!!!!
2010. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
55%
Törvény rendelkezik arról, hogy december 1. és március 1. között nem lehet az embereket kitenni az utcára.
2010. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Ez attól függ, hogy mennyire vagy talpra esett és találékony. Aki már volt ilyen helyzetben vagy vannak ismerősei, akik utcán éltek, az tudja, hogy hogy maradjon életben. Nekem vannak ismrőseim, akik utcán éltek/élnek és így elég jólinformált vagyok a témában, (és én is töltöttem már éjszakákat az utcákon) pl.: hol lehet éjszaka aludni, hogy juthatok ételhez, pénzhez...stb.

A legjobb módszer a házfoglalás, ez annyit tesz, hogy "találsz" egy házat, ami elhagyatott/lakatlan és egyszerűen beköltözöl. De ezt nagyon óvatosan kell csinálni, pl.: csak éjjel kettőkor vagy hajnali háromkor közlekedhesz ki-be a házból, nehogy a szomszédok észrevegyenek. Villanyt nem kapcsolhat és nem is fűthetsz, mert a kéményből áradó füst árulkodna. Viszont van fedél a fejed fölött és nem vagy életveszélyben. A mi házunk mögött van egy lakatlan ház, szal én tudnám, hogy hova menjek. :D

Péznhez a legkönnyebben úgy juthatnál, hogy kéregetsz, persze csak átmenetileg, amíg nem találsz egy munkát. Egyszer, amikor kórházban voltam, a nővér mesélte, hogy előttem eg órával hoztak be egy hajléktalant, akinél volt 3 millió Ft kézpénzben egy zacskóban, amit összekéregetett, szóval tényleg lehet összegyűjteni ebből pénzt, csak tudni kell, hogy csináld. pl.: annak, akinek az van írva a táblájára, hogy "pár Ft-ot piára", annak nem sok gyűlik össze....

Amikor én "utcáztam" az is egy bevált szokás volt, hogy plázákba mentem a mcdonald's-hoz, ahol szépen összeszedtem, amit otthagytak (maradékot) és megvacsoráztam belőle. Persze úgy, hogy a megcsócsált részeket nem ettem meg, mert tartottam a betegségektől, de voltak akkor olyan ismerőseim (társaim), akik válogatás nélkül úgy, ahogy otthagyták előttünk, megették a kaját. Szóval jól lehet lakni, lehet pénzt is szerezni, és van hol aludni is. Meg lehet maradni, amíg jobbra nem fordulnak a dolgok.

2010. febr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Juj, utolsó, ez azért durva :(
2010. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!